Zdice - Tochovice
2:1 (1:1)

Úvodní zápas jarní sezony začali domácí s chutí a vytvářeli si i šance. Hned ve třetí minutě zlikvidoval brankář Šimůnek střelu z bezprostřední blízkosti. Další šanci už ale domácí v 15. minutě proměnili, když u lajny propadl obránce Tochovic a následné přečíslení dva na jednoho domácí využili ke vstřelení vedoucí branky.

Tochovice najednou neměly co ztratit a začaly hrát aktivněji, což vedlo k vytvoření několika šancí. "Bohužel, nejméně tři dobré příležitosti zůstaly nevyužity,po gólu zejména volalakrásná střela Jiránka," litoval nízké produktivity svého celku tochovický trenér Vladimír Bláža.

Hosté ale skóre do poločasu přeci jensrovnali, když ve 40. minutě Jiránekvysunul Solničku, a ten jako jediný za celý zápas dokázal v koncovce zachovat chladnou hlavu - 1:1.

Druhý poločas už měly Tochovice více ze hry a vytvořily si také spoustu šancí. "Neschopnost tyto šance proměnitnás stála úspěch v tomto zápase, neboť hosté z ojedinělé akce v 71. minutě trestali," doplnil komentář Bláža. Úspěšným střelcem Zdic byl podruhé Svoboda.

Oddruhé inkasované brankyhosté ve snaze vyrovnat vsadili vše na útok, a tak o brankové příležitosti na obou stranách nebyla nouze. Tochovičtí hráči ale smůlu ze svých kopaček již dostat nedokázali, naopak domácí do otevřené obrany snadněji pronikali a hosty tak musela zachránit branková konstrukce. Tochovice předvedly slušnou hru v poli, kterou dirigoval výborný Havrlík. "Fotbal se hraje na góly a v této činnosti se nám nedařilo, i když jsme si na hřišti soupeře vypracovali v prvním poločase tři a ve druhém pět gólových šancí, odjeli jsme poražení," smutně dodal Vladimír Bláža.

Branky: 15. a 71. T. Svoboda – 40. Solnička.

Tochovice: Šimůnek -M. Žáček (55. Mourek), Bláža, P. Ivaník, Suchopár, Solnička, Havrlík, Jiránek, Zákoucký, J. Ivaník, Černý.