Vlašim B – 1.FK Příbram B
1:1 (1:1)

První nebezpečnou akci si připsala hostující Příbram, ale se střelou, která mířila k tyči si Kratochvíl poradil. Poté už hrála převážně Vlašim. Její první šance se zrodila po deseti minutách hry, kdy po levé straně pláchl Císař, nacentroval na nabíhajícího Jíchu, který svou šanci neproměnil. O tři minuty později neproměnil svou šanci ani Kotyza a tak udeřilo na druhé straně. V 16. minutě se po autovém vhazování dostal k míči hostující Beláň a poslal hostující celek do vedení.

O čtyři minuty později mohl navýšit vedení hostujícího celku Žáček, ale Kratochvíl jeho střelu vyrazil. Následnou dorážku poslal Šlapák vysoko nad. Ve dvacáté šesté minutě se po rohovém kopu dostal k míči domácí Boháč a z otočky zamířil těsně nad branku. V minutě s pořadovým číslem 38. byl faulován Nádeníček před vápnem Příbrami a následný přímý kop Kotyzy dostal do sítě Vořechovský. V posledních chvílích prvního poločasu mohl skóre obrátit Boháč, ale ve skrumáži se neprosadil.

Druhý poločas zahájila lépe Vlašim a skórovat mohl ve 48. minutě Jícha, ale zamířil pouze do boční sítě. Vlašim přitlačila a vybojovala si několik po sobě jdoucích rohů, ale obrana Příbrami vše zvládla. V šestapadesáté minutě se ve vápně hostí dostal k míči Boháč, ale míč mu nesedl, tak jak by si představoval a slabou střelu Rondzik chytil. Půl hodiny před koncem zápasu se nepovedl obraný skluz Kotyzovi, ale hosté nedokázali tohoto menšího zaváhání využít. Poté vypálil nebezpečnou skákavou střelu Šlapák, ale Kratochvíl byl u své tyče včas. O pár okamžiků později musel Kratochvíl vytasit další perfektní zákrok proti střele jednoho z hostujících útočníků.

V 64. minutě opět podržel tým Kratochvíl svým zákrokem proti nebezpečně vyhlížející střele z úhlu. Hra se poté vyrovnala a diváci sledovali fotbal bez větších šancí. V 76. minutě se po závaru v pokutovém území dostal k míči Jícha posunul míč hlavou na Císaře s jehož hlavičkovým pokusem měl Rondzik problémy, ale dokázal míč nakonec vyrazit. Deset minut před koncem zahrozila i Příbram, ale míč si našel cestu pouze nad branku Vlašimi. Zápas tak nakonec skončil remízou 1:1. Dvě minuty před koncem měl ještě šanci Kotyza, ale jeho střelu zblokoval vracející se obránce hostujícího celku.

Hodnocení trenéra Martina Müllera: „Náš tým byl poměrně dost posílen hráči širšího kádru áčka, to samé i náš soupeř, takže zápas měl podle mého poměrně vysokou kvalitu. My jsme po většinu zápasu drželi míč ve své moci, ale bohužel šance, které jsme měli, tak zůstaly neproměněné. Remízu tedy považuji za ztrátu,“ smutnil lodivod domácího celku, který měl v pátek cíl šestibodový. Chtěl vyhrát jako asistent trenéra s áčkem proti Sokolovu a poté urvat i tři body dnes jako hlavní trenér rezervy. „Jsem hodně zklamaný. Na dnešek jsem skoro vůbec nespal a probíral si včerejší utkání. Dnes to bude asi to samé,“ něříkalo se mu lehce.

Branky: 31. Vořechovský – 16. Beláň. ŽK: Mojdl (Pb.). Rozhodčí: Berka. Diváci: 100.

Vlašim B: Kratochvíl – Vebr, Císař, Veselý, Švamberg – Kotyza, Vořechovský (80. Stejskal), Devátý, Nádeníček (86. Borkovec) – Jícha, Boháč.
1.FK Příbram B: Rondzik – Rampa, Pilík (67. Pazdernik), Šorna, Šlapák, Beláň (77. M. Wágner), Ricka, Kvída, Žáček, Divíšek, Mojdl.