Vonoklasy - Dobříš
0:3 (0:1)

V utkání I. B třídy bojují domácí o setrvání v soutěži, zatímco Dobříšští se snaží o upevnění pozice na druhém místě.

Lépe začali domácí. Dimitrov střílel nad branku, po centru Plavce překopl branku Barták, přímý volný kop Buriana z úhlu vytáhl Vančát z brankové čáry, vzápětí nastřelil stejný hráč břevno a dorážka Nejepsy skončila nad brankou. První střelu na vonoklaskou branku vyslal M. Puchmajer, ale mířil nad, z protiútoku hasil požár Pilecký.

To už však začínali mít navrch hosté. Nejdříve Šebkovu střelu vytáhl domácí gólman Blažej, poradil si i s lobem Šraina, ale ve 35. minutě vybojoval míč M. Puchmajer, poslal do šance Karase, a ten střelou k tyči zajistil Dobříši vedení. To mohli pojistit dobříšští hráči brankou do šatny, když průnik Šraina poslal Karas do obránce, ale Šebek překopl.

Ve druhé půli již domácí odpadli a hosté kontrolovali vývoj zápasu. Hned v 50. minutě vybídl Weber do brejku Procházku a jeho centr poslal pod břevno bombou Šebek - 0:2.

V dalších možnostech střílel vedle branky Šrain, s Procházkovou střelou si poradil Blažej, stejně jako s možností M. Puchmajera a následný centr poslal Procházka hlavou těsně vedle branky.

Jedinou možností Vonoklas byla střela Raška, kterou vytáhl Vančát nad břevno.

V 78. minutě završil vítězství Dobříšských Šrain povedenou střelou z dvaceti metrů k tyči - 0:3.

V závěru mohli hosté ještě zvýšit, avšak lob M. Puchmajera do branky nezamířil a po centru Havrdlíka vytáhl Blažej bombu Šebka.

Branky: 35. Karas, 50. Šebek, 78. Šrain. Rozhodčí: Čermoch. Diváci: 90.

Dobříš: Vančát – Weber (75. Machač), Pilecký, St.Puchmajer, Poláček – Procházka (80. Modlík), M. Puchmajer, Šrain, M. Liška – Šebek, Karas (46. Havrdlík). Trenér: M. Šrain.

Vsobotu hrají dobříšští fotbalisté na svém hřišti od 17 hodin derby s Podlesím.

RADIM WEBER