Po skvělých výkonech v podzimní části vedou nejvyšší českou žákovskou soutěž, po skončení mistrovských bojů pak odcestovali pod vedením trenérů Emila Černého a Svatopluka Mezery do Anglie. Na programu měli sehrání dvou zápasů se stejně starými žáky z Anglie, prohlídku národního stadionu ve Wembley a shlédnutí zápasu anglické Premier League.

„Po dlouhé a náročné cestě jsme sehráli první zápas v sobotu dopoledne s mužstvem FC Kodak. Za anglické družstvo nastoupili hráči mladšího ročníku, a tak výsledek 16:0 ve prospěch Marily, nemůže být brán jako měřítko výkonnosti obou mužstev,“ komentoval první utkání trenér příbramského týmu Emil Černý.

Po malém občerstvení, které jim připravili domácí, odjeli žáci Marily na prohlídku národního stadionu ve Wembley. „Tento chrám jsme prošli od střechy až po trávník a pro všechny to byl úžasný zážitek. Asi největším byla prohlídka šatny domácích hráčů a jejich zázemí,“ popsal pocity své i svých svěřenců Černý.

Druhý den dopoledne čekal Příbramáky další zápas, tentokrát k němu jeli do nedalekého Readingu. „Po příjezdu a vřelém přivítání jsme obdivovali kvalitu tréninkového centra tohoto klubu, jeho materiální zajištění a hlavně personální obsazení. V tomto utkání proti již stejně starým fotbalistům, jsme prohráli 0:4, když se o výsledku rozhodlo v závěrečných minutách. Na našich hráčích byla zřejmá únava z náročného cestování a neúčast řady opor. Přesto jsme předvedenou hrou zanechali výborný dojem, důkazem čehož je přání anglické strany o navázání bližší spolupráce na úrovni všech mládežnických kategorií,“ byl spokojený Emil Černý.

Poté čekalo na žáky Marily vyvrcholení anglického výletu – shlédnutí zápasu anglické Premier League FC Fulham – Blackburn Rowers. „Atmosféra utkání byla přímo úžasná, byli jsme svědky krásných gólů, výborných výkonů obou mužstev a neustálého fandění všech diváků,“ uzavřel Černý.

Plni dojmů a skvělých zážitků nakoupili Příbramští dárky pro nejbližší ve fan shopu FC Fulham, nasedli do autobusu a vyrazili na cestu k domovu.

„Tato zdařilá akce se uskutečnila za výrazné pomoci sponzorů, kterým bychom touto cestou chtěli poděkovat, protože bez nich by se naši žáci nejspíš nikam nepodívali,“ nezapomněl Emil Černý poděkovat a zároveň pochválil své fotbalisty: „Chtěl bych vyzdvihnout kolektiv družstva ročníku 1993 Marily Příbram za vzornou reprezentaci svého oddílu, školy, města a celého Středočeského kraje. O to víc mě mrzí neúčast některých hráčů, kteří se z nepochopitelných důvodů této akce nezúčastnili.“