Žebrák – Tochovice
0:0

Do utkání nastupovaly oba týmy s vědomím, že nesmí prohrát. Tento fakt se všakv prvním poločase na kvalitě hry nijak neprojevil. Domácí hráči se snažili více kombinovat ve středu hřiště a nebezpečně zakončovali ze střední vzdálenosti. Tochovice vsadily opět především na zabezpečenou obranu.

První šanci si vypracovali hráči Žebráku, když po kolmé přihrávce unikl Maškovi domácí útočník, ale tváří v tvář Šimůnkovi si poradit nedokázal. Odpovědět na tuto akci dokázal J. Ivaník, který předskočil domácího obránce a mířil osamocen na domácí branku, ale také bez gólového efektu. Slibnou šanci Černého následně přerušil praporek asistenta rozhodčího.

Z domácích hráčů byl v prvním poločase nebezpečný především kapitán Krejčí, jehož střely na vlhkém terénu byly mnohdy velmi nebezpečné, ale Šimůnek si s nimi poradil nebo tyto pokusy jen těsně minuly branku.

Tochovice se v této fázi utkání tlačily na půli Žebráku a výsledkem bylo několik slibných příležitostí. Únik P. Ivaníka, který zlikvidoval domácí brankář, střela Černého do boční sítě, či Valtova nabídka před osamoceného brankáře, kterou také nikdo z Tochovických v branku neproměnil.

Ve druhé půli zvýšili hráči Žebráku úsilí, začali se stále častěji usazovat na půlce Tochovic, snadno jim odebírali míče a jejich tlak sílil. Důsledkem jejich aktivity bylo mnoho šancí. Šance druhého poločasu otevřel domácí útočník, který si počkal na zadní tyči za obráncem Tochovic a z metru hlavou nepřekonal Šimůnka.

Na druhé straně po Valtově kolmé přihrávce postupoval sám na branku Zákoucký, přehodil z úhlu brankáře, ale míč těsně minul vzdálenější tyč a dobíhající P. Ivaník jen o centimetry nedosáhl.

Následně se zápas proměnil v souboj domácích střelců s tochovickou obranou a především brankářem Šimůnkem, který opět předvedl vynikající zákroky. Zneškodnil další samostatný únik domácího útočníka, poradil si s několika nebezpečnými centry, a když už byl překonán, tak střela domácích trefila záda spoluhráče.

Strhnout vítězství na stranu Tochovic mohlSolnička, ale po samostatné akci nezakončil přesně. Na druhé straně se v další obrovské šanci ocitl Dochtor, který zakončoval z metru jen do tyče Šimůnkovy branky, ato uždomácí hráči i příznivci nevěřícně kroutili hlavou.

Tato neproměněná akce jen podtrhla střelecké trápení obou mužstev. Utkání skončilo bezbrankovou remízou, která vzhledem k průběhu druhého poločasu rozesmutněla především domácí hráče.

Tochovice v neděli hostí Vonoklasy.

Tochovice: Šimůnek – Havrlík – Mašek, Bláža, Suchopár – Zákoucký, Valta, P. Ivaník, Solnička – J. Ivaník, Černý.