„Kluci jsou v těžké přípravě. Trénují každý den, převážně dvoufázově a mohu říci, že v zásadě jsem s jejich nasazením spokojený,“ pochvaloval si ředitel klubu Jan Starka.
Slova ředitele potvrdil i jeho otec a prezident 1. FK Příbram. „Všichni jsou zdraví a odvádí dobrou práci, takže z toho mám dobrý pocit,“ dodal Jaroslav Starka.

Kromě vysokého tréninkového nasazení se fotbalistům příbramského celku daří i v přípravných zápasech. Prozatím si totiž připsali pouze jednu těsnou porážku s Českými Budějovicemi. „Absolvoval jsem zatím všechny přípravné zápasy našeho týmu. Přestože výsledkům v přípravě nepřisuzuji takovou váhu, jsem rád, že se nám daří. Zvítězili jsme v turnaji o Pohár starosty Příbrami, porazili jsme Olympii Praha a sehráli vyrovnané střetnutí s Českými Budějovicemi. Nejdůležitější je, že všechny duely měly svou kvalitu. Nejvíce si ovšem cením remízy, kterou jsme uhráli s Riedem, vedoucím celkem druhé rakouské ligy,“ řekl Jan Starka.

Kádr, který do většiny těchto zápasů nastoupil bude ve stejném složení bojovat o jarní body. V současné chvíli situace vypadá tak, že příchod nejnovější akvizice Filipa Hlúpika byl nejspíše posledním, který příbramský klub v zimní přestávce zrealizovat. „Kluky, kteří přišli, jsme dělali proto, aby se kádr zkvalitnil a věřím, že se prosadí. Myslím, že takhle jsme kompletní. Nenapadá mě v tuto chvíli nikdo, kdo by náš kádr doplnil,“ objasnil situaci okolo případných dalších posil Jaroslav Starka.

Prezident 1. FK Příbram zároveň opět zopakoval, že pro jarní část sezony má jediný cíl, kterým je postup. „Zase se budu opakovat. Já chci postoupit vždy. Myslím, že základ je dobrý a věřím, že se nám to povede,“ řekl odhodlaně na závěr Jaroslav Starka.