Pět gólů se nedává každý. A je jedno, zda se jedná o soupeře z dolních pater tabulky, který musel lepit sestavu na poslední chvíli. Pořád se podařilo hráči nastřílet kvintet branek. Tolik gólů nastřílel Pavel Krása v minulosti už dvakrát a pokaždé proti Rudné v I. B třídě. Tentokrát se však jednalo o rezervu Milína a soupeře spíš litoval. „Kluci to měli těžké. Sešlo se jim, že hrálo jejich áčko i dorost, takže dával tým dohromady,“ podotkl Krása.

Krása se přitom teprve týden vrátil na hřiště po odpykaném trestu, který dostal za protesty na rozhodčí. Na jaře si tak na vlastním trávníku zahrál poprvé a hned se pětinásobně zapsal mezi střelce. Jeho produktivita se tak dá chápat jako vykoupení za svůj prohřešek, avšak on tak bere spíš předchozí duel na půdě Věšína, kde Daleké Dušníky prohrály vysoko 2:7.

Ilustrační foto
KANONÝR DENÍKU: V Drahlíně sháněli střelce. Ježek jim ve III. třídě kraluje

Jednatřicetiletý fotbalista přitom mohl pomýšlet víc než na pět gólů, sám přiznal, že Dušníky mohly Milínu nastřílet mnohem víc brance, ale vůči soupeři jim to přišlo nefér. Koneckonců Krása ani neměl v úmyslu přidat svůj poslední zásah v zápase, nakonec se tak stalo, protože mu na ní soupeř de facto nahrál. Brankový účet završil na kvintet branek a všechny padly víceméně stejně. Dostal míč za obranu a zakončil. „Prostě jsem jim utekl,“ konstatoval Krása. I díky němu se Daleké Dušníky dočkaly podruhé v sezoně nastřílené desítky. Oproti podzimnímu utkání ale tentokrát odehrály utkání s nulou na kontě a zapsaly tak nejvyšší výhru v sezoně.