Na podzim hrál na postu středního záložníka, kde hrála od mládí. Do jara udělal však udělal trenér změnu a Jaroslava Lomoze postavil na hrot. „Poslal mě tam, protože věděl, že umím dávat góly,“ vysvětloval útočník Dublovic. Geniální tah. Dvaatřicetiletý kanonýr se odvděčil parádně a na jaře už nasázel dvakrát víc branek, než tomu bylo na podzim.

Rázem je s 25 zásahy i na čele střelců. Jejich králem už se jednou stal. Nyní by rád překonal hranici 27 branek, se kterou vyhrál v minulosti. Vzhledem k tomu, že na jaře vyšel naprázdno akorát duelu s Rosovicemi, tak vylepšení této mety je více než reálné. Sám Lomoz přiznává, že se nyní na to zaměřil.

Trhové Dušníky dokázaly v krátké době uspět na penalty.
OP: Jince opět padly v penaltách. Březnice čekala na soupeře marně

Postrachu okresu z Dublovic zdatně sekunduje i Martin Vondrák, který je Lomozovým bratrancem, ale na trávníku jsou jako fotbalová dvojčata. Oba jsou stejně staří a s fotbalem začínali už v Sedlčanech. Nyní oba spolu válí v okresním přeboru a navzájem se hecují i podporují. „Minulý týden mi nechal penaltu, teď zase já jemu,“ vysvětluje Lomoz. Naposledy proti Kosově Hoře oba zaznamenali hattrick. Vondrák zatím nastřílel dvacet gólů a mezi střelci je čtvrtý.

Lomoz má zkrátka i díky “minisouboji“ s bratrancem formu jako hrom. Na závěr sezony ho ale čekají dva těžké testy. Dublovice se postaví dvěma nejvážnějším kandidátům v boji o postup do I. B třídy. Jince i Březnice si na něj budou muset dávat pozor. Sám kanonýr ví, že ač dává hodně gólů, tak řada branek je i o přihrávkách a ty dostává od spoluhráčů perfektní.

Promo Kanonýr DeníkuPromo Kanonýr Deníku