Tesárek doposud za celou sezonu vstřelil pouze jednu branku. Nyní své konto výrazně rozšířil. Střelecký koncert načal už v osmé minutě a ještě do poločasu zařídil Pičínu další vedení. Jenomže těsně pčed koncem poločasu dostal červenou kartu Hoško, který v té době byl na lavičce a začaly komplikace.

Ve druhém poločase zkompletoval Tesárek hattrick a třetí vstřelený gól byl podle jeho slov nejkrásnější. „Poslal jsem míč z rohu vápna křížem do brány,“ komentoval 33letý obránce, který v mládí hrával v útoku, ale s postupem času se přesunul do obrany. Kromě třetího gólu, dal i první nohou. Při druhé trefě se prosadil hlavou.

Ačkoliv dal tři branky, tak žádnou velkou oslavu neplánoval. Sám však podotkl, že si na hattrick bude pamatovat celý život. „Dal jsem na 4:1, takže utkání bylo pro nás o to klidnější,“ řekl Tesátek. Hosté pak sice ještě snížili, z jejich strany se ale jednalo o poslední korekci skóre. Podle víkendového hrdiny Pičína se jeho tým popere do konce sezony maximálně o třetí místo s Drahlínem. Druhá rezerva Podlesí nebo vedoucí Višňová už jsou moc daleko.