Tématem semináře byla prevence zranění v oblasti kolenních a hlezenních kloubů. Především pak přetěžování a špatné funkční zapojení svalů, v jehož důsledku vznikají záněty úponových šlach kvadricepsu a achillovy šlachy.

Dále význam centrovaného postavení v kloubech končetin a správné zapojení stabilizačního systému pro stabilizaci trupu jako prevence bolestí zad.
V rámci semináře byla především v praxi představena jednotlivá cvičení a provedena ukázka jejich správného provedení. Trenéři si tak odnesli velmi důležité poznatky, které budou moci nyní zúžitkovat.

„Chtěla bych moc poděkovat všem trenérům za účast, jejich aktivní přístup k vlastnímu cvičení a v neposlední řadě i za velmi věcnou a konkrétní diskuzi na dané téma. Zvláštní poděkováni patří i našim dvěma dorostencům Jakubu Sovovi a Janu Čížkovi, u nichž jsem měla možnost názorně ukázat, jak má, či nemá tělo fungovat a jakým způsobem lze docílit zlepšení. Věřím, že se nám podaří společně eliminovat počet zraněných hráčů na minimum a současně zvýšit jejich dosavadní výkonnost,“ konstatovala po konci semináře Marie Ludvíková.

Spokojenost s průběhem semináře panovala také na straně zúčastněných trenérů 1. FK Příbram. „V první řadě bych chtěl poděkovat Marii Ludvíkové, že si na nás trenéry udělala čas a ukázala věci, které jsou velmi důležité pro naše hráče,“ uvedl nadšený šéftrenér mládeže Daniel Huňa.

Tento seminář sklidil tak velký úspěch, že jeho aktéři ihned potvrdili, že se rozhodně nejedná o poslední „Už teď se těším na další přednášku, která by měla proběhnout začátkem února. V ní se zaměříme na to, jak by měl trenér řešit různé situace a zranění, které mohou během tréninku nebo zápasu nastat,“ nastínil program dalšího semináře Daniel Huňa.