Na hřiště loňského vítěze z Nové Vsi pod Pleší dorazil letošní suverén z Milína, který má již několik kol jistotu postupu do I. B třídy. Vyrovnaný duel skončil v základní hrací době remízou 2:2. O vítězi tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, ve kterém uspěl Milín a odvezl si nejen pohár pro vítěze, ale především dva body.

Přestože oběma celků už prakticky o nic nešlo, bylo jasné, že střetnutí ani jeden střetnutí nevypustí. Milín v předchozích zápasech ukázal, že i když má postup v kapse, hraje stále v plném nasazení a domácí Nová Ves se zase chtěla proti letošnímu králi ukázat v nejlepším možné světle. „Samozřejmě, že když hrajete proti nejlepšímu týmu sezony, máte v plánu se předvést. Navíc jsme hráli před vlastními fanoušky a se sezonou jsme se chtěli rozloučit vítězstvím, takže naše motivace byla naprosto jasná,“ řekl Tomáš Horčic, brankář Nové Vsi pod Pleší.

Domácím ale vstup do utkání vůbec nevyšel. Už po čtvrthodině hry prohrávali 0:2, když se prosadili Rak a Synek. Pak se sice hra vyrovnala, ale Milín své dvougólové vedení udržel do poločasu a vypadalo to na stylové zakončení úspěšné sezony. Hráči Nové Vsi se ale nechtěli vzdát bez boje. „Úvod nám nevyšel, ale pak se hrála vyrovnaná partie a věděli jsme, že po přestávce můžeme se zápasem něco udělat,“ podotkl Horčic.

Stačily dvě minuty druhé půle a jeho slova se potvrdila. Domácí dostali možnost pokutového kopu, který s přehledem proměnil kapitán Petrák a snížil. Po hodině hry se ve vápně uvolnil Hausner, vystřelil na zadní tyč a srovnal stav na 2:2. V závěrečné třetině základní hrací doby si oba soupeři vytvořili několik zajímavých příležitostí, kterými mohli zlomit utkání na svou stranu. Proti však byli oba brankáři a zápas tak dospěl do penalt. V nich uspěli milínští, o jejichž výhře rozhodl v osmé sérii gólman Matěj Veselý. „Vzhledem k průběhu střetnutí si myslím, že remíza byla zasloužená. V penaltách to bylo o štěstí, které se přiklonilo na stranu soupeře,“ zhodnotil Tomáš Horčic.