V Ďolíčku došlo na souboj dvou ofenzivních záložníků, kteří vyrůstali u Litavky. Proti Maškovi se totiž postavil Tomáš Pilík. Pikantní souboj, který byl dlouhou dobu vyrovnaný, nakonec vyzněl lépe pro mladšího z obou fotbalistů. Mašek se navíc stal jeho hrdinou, když v 63. minutě proměnil penaltu a celý duel rozhodl.

„Zápas byl velmi těžký. Bylo to hodně o soubojích. Myslím si, že v prvním poločase jsme měli více ze hry a vytvořili jsme si i nějaké šance, které jsme však nedokázali proměnit. Po přestávce pak přišla penalta, kterou jsem naštěstí proměnil a získali jsme tři body. Byli jsme asi o něco šťastnější, ale myslím, že jsme si body zasloužili,“ zhodnotil utkání střelec jediné branky Dominik Mašek.

Příbramský odchovanec přiznal, že se nebál vzít na sebe zodpovědnost a na pokutový kop si věřil. „Už v přípravě jsem kopal několik penalt a zkouším je i v tréninku. Byl jsem jeden z určených, věřil jsem si a hned jsem si šel pro míč. Naštěstí se mi ji podařilo proměnit,“ řekl ke klíčovému momentu.

Ofenzivní záložník po utkání neskrýval radost a věří, že zisk tří bodů dodá jeho týmu potřebné sebevědomí do dalších duelů. „Samozřejmě jsou velmi důležité. Body v prvním jarním kole jsou vždy vzpruhou do dalších soubojů. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli, získali všechny body a teď se nám může v dalších střetnutích lépe dýchat,“ myslí si Mašek.