V Milíně přivítal před zápasem třetí tým tabulky vedoucí Spartak Příbram B. Ve hře tak bylo první místo.

Domácí nastoupili téměř v kompletní sestavě, chyběl pouze zraněný Zárybnický. Spartak přivezl mladý, ale kvalitní kádr.

Utkání bylo od začátku vyrovnané, přesto měli územní převahu spíše domácí, kteří si také dokázali vytvořit více šancí. První poločas ale branku nepřinesl. Ve druhém vypadala hra velmi podobně.

Větší územní převahu měli domácí a dokázali ji využít. Nejdříve se prosadil v 57. minutě Ondřej Bejček, na kterého záhy v 65. navázal další Ondřej, Sváda. Jak se ukázalo, byly to rozhodující momenty utkání. Příbramské šance totiž pochytal Martin Hadrbolec. Milín se po vítězství 2:0 vyšvihl do čela okresního přeboru. „Na utkání jsme se nějak zvlášť nepřipravovali, protože vzhledem k pracovním povinnostem a také tomu, že máme v týmu hráče z Prahy, se scházíme kompletní až v pátek. Myslím, že utkání rozhodla větší zkušenost našeho týmu,“ řekl předseda milínského klubu Miroslav Obdržal.

Ten se po posunu na první místo tabulky rozpovídal také o případném postupu do I. B třídy. „Nyní je ještě brzy. Máme za sebou jen několik kol a navíc nás teď čekají další týmy z horní poloviny tabulky jako Rosovice nebo Trhové Dušníky, kde musíme toto vítězství potvrdit. Každopádně pokud by tady ta možnost byla, využili bychom ji. V současné době je však kromě nás ve hře o postup dalších pět týmů. Soutěž je velmi vyrovnaná a rozhodne se v dalších zápasech. Samozřejmě vše záleží také na tom, jak by se nám podařilo doplnit kádr,“ dodal Miroslav Obdržal.

Nyní se přesuňme do Prostřední Lhoty. Sobotní zápas III. třídy skupiny B mezi domácími a béčkem Nové Vsi pod Pleší nabídl dva naprosto rozdílné poločasy a neuvěřitelné vzepětí hostujícího mužstva.

Nová Ves prohrávala po dvou brankách Hrubého a jedné Moravce v poločase tříbrankovým rozdílem a utkání se zdálo rozhodnuté. Ve druhé části ale přišel parádní obrat hostů.
Nejprve snížil Burian, na kterého zanedlouho navázal penaltou Plíva, a hosté byli rázem v kontaktu. Navíc poté přidal Burian svůj druhý gól v utkání a bylo vyrovnáno.

Poločas hrůzy pro domácí v samotném závěru dokonal Duben, který čtvrtým gólem zařídil béčku Nové Vsi tři body. „Nezačali jsme dobře, v prvním poločase se nám nedařilo. O přestávku jsme si ale řekli, že to nevzdáme, že když dal soupeř tři branky, tak můžeme také my,“ mínil Petr Plíva, hrající trenér B-týmu Nové Vsi.

Nová Ves šla podle něj do druhého poločasu s čistou hlavou a pocitem, že nemá co ztratit. „Myslím, že domácí měli pocit, že mají výhru v kapse a druhý poločas podcenili.

Vystřídali tři hráče a mysleli si, že se nemůže nic stát. Otevřeli jsme hru a bylo velmi důležité, že se nám podařilo rychle vstřelit branku. Po druhé z penalty domácí znervózněli, začali se bát o výsledek, my naopak cítili šanci. Asi patnáct minut před koncem se nám podařilo vyrovnat a od té doby se hrál opatrný fotbal. Na konci míč po standardce trochu šťastně doputoval až do domácí sítě a my tak zápas dokázali otočit,“ těšilo Petra Plívu.