Klíčová pasáž celého utkání nastala v úvodních deseti minutách druhého poločasu. Příbramští do něj poslali sedm nových tváří. Než se stačily na trávníku pořádně rozkoukat, tak Východočeši otevřeli skóre. Hufovi bylo ještě zabráněno ve vstřelení branky, z následného rohu se ale prosadil Ondřej Chvěja, který se zorientoval uvnitř pokutového území a střelou z otočky překonal Smrkovského.

I při druhém gólu Východočechů byl v zárodku Huf, který založil akci po pravé straně a Tischler, který se dostal na hřiště v průběhu prvního poločasu, zakončil do prázdné brány. „Mrzí mě laciné, obdržené branky, na tom musíme zapracovat. Celkově proti silnému soupeři výborný test, který nás posune a získáme spoustu zkušeností, pro náš mladý tým,“ zhodnotil trenér hostů Tomáš Zápotočný.

Trenér Tomáš Zápotočný.
Kouč Příbrami nastínil přípravu. Bude spíš herní, hráče čekají schody

Pardubice měly do té doby jasně navrch a po zásluze vedly 2:0. Vše se změnilo až penaltou v 66. minutě. David Surmaj byl v brejku faulován a následně se postavil i k exekuci pokutového kopu, který proměnil. Gólman Budinský si ale na míč sáhl. O pět minut později mohlo být dokonce srovnáno. Surmaj stál na konci pohledné akce z levé strany, jenomže jeho radost měla jepičí život kvůli ofsajdu.

Závěrečný tlak hostů už následně Pardubice přežily, naopak byl hodně vidět opět Huf. Nejprve minul centr Sychry, následně si ho hosté pohlídali při jedné z kliček, z domácích řád ale přišla stejně tvrdá střela, kterou musel likvidovat Babka. V poslední minutě měl vyrovnání na kopačce Vokřínek, Šmíd si ale s jeho ranou poradil.

Předseda OFS Benešov Tomáš Novák
Rychlá msta! Novák vystoupil proti Drobnému. Ihned byl odvolán. Chán je smutný

„Výsledkově nevydařené utkání. Herně si myslím, ale že vydařené a zajímavé výkony. První poločas byl z naší strany výborný, kdy jsme byli silní na míči. Horší byla pouze finální fáze, kde nám schází větší kvalita a klid v koncovce. Druhý poločas už byl vyrovnanější,“ shrnul Zápotočný. Už čtvrtý přípravný zápas absolvují jeho svěřenci již tuto sobotu, kdy se v sobotu dopoledne představí poprvé v domácím prostředí proti Vlašimi.

Pardubice – Příbram 2:1 (0:0)

Branky: 47. Chvěja, 55. Tischler – 66. Surmaj (pen.). ŽK: 0:1. Rozhodčí: Starý – Vodrážka, Slavíček.

Pardubice: Budinský (Šmíd) – Kostka, Toml, Vlček, Rosa, Jeřábek, Mareš, Hlavatý, Solil, Helešic, Černý. Náhradníci: Míka, Halász, Vacek, Chvěja, Tischler, Kurka, Huf, Sychra.

Příbram: Smrkovský (Babka) – Dudl, Jeřábek, Osmančík, Surmaj, Čejka, Schindler, Čermák, Petrák, Fišl, Antwi. Náhradníci: Hroník, Vokřínek, Hájek, Žilák, Švestka, Wojatschke.