„Z naší strany to nebyl špatný výkon. Zejména v prvním poločase jsme byli hodně na balónu, vytvořili jsme si nějaké šance. Soupeři jsme toho moc nedovolili,“ komentoval utkání Ondřej Novotný. Příbram byla lepší zkraje zápasu, kdy si vytvořila i dostatek příležitostí, ale dlouho ji trvalo, než se dočkala vedoucí branky. O ní se postaral ve 34. minutě Soldát. Favorit si do šaten nesl hubený jednobrankový náskok.

Po přestávce mohlo být ještě lépe. Příbram obměnila sestavu a na hřišti se objevila i posila ze Sparty Novotný a hned mohl skórovat. Obrovskou šanci ale zahodil. „Už jsem tam měl hlavu z malého vápna na přední tyč. Kdybych ji proměnil, tak to je 2:0 a vůbec se nestane to, co se potom stalo,“ narážel 24letý útočník na krátký výpadek, který Písek dokonale využil.

Daniel Fišl
Posila od konkurence. Obránce Fišl míří do Příbrami

Jihočechům stačily tři minuty k tomu, aby vývoj zápasu otočili. Nejprve vyrovnali díky lepšímu důrazu ve vápně a hned vzápětí využili příbramské ztráty balónu ve středu hřiště a dostali se do vedení. „Bylo vidět, že Písek to má dobře sehrané a čekal na naší rozehrávku, kdy jsme nedokázali zareagovat na ty situace. Malinko jsme se dostali ze hry a dvakrát jsme inkasovali,“ řekl trenér Marek Nikl.

Následně se ale hosté stáhli, snažili se udržet vedení za každou cenu a docela dlouho se jim jejich plán dařil až v 85. minutě nakonec prolomil píseckou defenzivu Novotný a zařídil srovnání. „Jsem rád, že jsem dal vyrovnávací gól. Odehrál jsem si jinak to, co se po mě chce,“ komentoval svůj výkon útočník zapůjčený ze Sparty.

Ukrajinský nahrávač Dmytro Dolgopolov v dresu Příbrami
Dolgopolov prosí nejlepší fanoušky Česka o pomoc

Příbram tak uhrála v zimní přípravě třetí remízu a předsezónní období zakončí s bilancí tří nerozhodných výsledků a šesti porážek. Jenom ta výhra chybí. Proti Písku měla slibně nakročeno, ale po krátkém herním výpadku byla ráda, že se s Jihočechy rozešla smírně.

„Výkon to nebyl úplně špatný, ale takový výpadek na pár si nemůžeme dovolit, protože nás v lize bude stát body,“ uvědomoval si Novotný. „Výsledkově bychom si to představovali asi líp. Na druhou stranu to pořád není důležitý, jako první zápas, který bude o bodech,“ přidal se k němu Nikl. Už za týden v sobotu 5. března začne pro Příbram mistrovská část. Na úvod jara přivítá na domácím stadionu poslední Viktorii Žižkov.

Příbram - Písek 2:2 (1:0)

Branky: 34. Soldát, 85. Novotný