Spartak nerozehrál důležitou bitvu příliš dobře a od úvodu se musel bránit naporu domácí Libiše. „Očekávali jsme těžký zápas a nemýlili jsme se. Domácí na nás vlétli, a přestože ke gólovým šancím je naši hráči nepouštěli, měli jsme se co ohánět, aby bylo vše zabezpečeno,“ poznamenal k úvodnímu libišskému tlaku příbramský kouč Marek Zárybnický.

Jeho svěřenci se ale v dalším průběhu oklepali a začali vystrkovat růžky. Obranu Libiše provětrávali především Hájek s Červeňákem, z jejichž úniků po pravé straně těžil Bábíček, kterému však vždy k radosti chyběl malý kousek. Když těsně před poločasem zlikvidoval šanci domácích Solnař ve spolupráci s Machačem, do kabin se odcházelo za bezbrankového stavu. „Hrálo se hodně tvrdě, ale tělem, což dokazovalo, že soupeři si nic nedarují, ale nijak unfair. Domácí měli lepší kontrolu míče a v první půli byli fotbalovějším týmem. My jsme se k akcím dostávali sporadicky, ale byli jsme více nebezpeční,“ myslí si Marek Zárybnický.

Po přestávce začali domácí opět velkým náporem a Solnař měl plné ruce práce. „Očekávali, jsme že domácí trochu uberou z pohybu, protože měli v nohách předchozí středeční zápas, ale nestalo se tak,“ řekl Zárybnický.

Přesto se po chvíli obraz hry změnil a převahu získal Spartak. Aktivní byl především Vašek, který zatápěl domácí obraně. On, Červeňák a Bábíček ovšem marně hledali recept na domácího brankáře. V době, kdy nápor příbramských hráčů gradoval a gól visel ve vzduchu, udeřilo paradoxně na druhé straně. V 67. minutě zpoza šestnáctky napřáhl Šobr a jeho tečovaná střela zapadla za záda bezmocného Solnaře.

Poslední dvacetiminutovka znovu patřila příbramským fotbalistům, kteří si vytvořili šance na vyrovnání, ale když i v té největší možnosti Hájek zblízka přestřelil, odjel Spartak domů bez bodu. „Je třeba uznat, že domácí mladý tým byl o kousek fotbalovější a v první půli byl lepší. Z našeho pohledu by zápasu slušela spíše remíza, protože druhá půle patřila našim klukům, ale nedáme šance, proto nevezeme nic. Porážkou jsme ztratili šanci na mnohem lepší umístění v tabulce, ale i přesto mě velmi těší, že si kluci mohli zahrát výborný, důrazný a vyrovnaný zápas ve vysokém tempu a získat cenné zkušenosti,“ zakončil své hodnocení trenér Spartaku Příbram Marek Zárybnický.

Libiš – Spartak Příbram 1:0 (1:0). Branka: 67. Šobr

Spartak Příbram: Solnař – Hájek, Krejča (65. Klemš), Ševr (44. Suchý), Machač – A. Rampa, M. Rampa – Červeňák (72. Morav), Šváb, Vašek (75. Matějka) – Bábíček.