Milínští fotbalisté rozjížděli tuto okresní sezonu pomaleji a hned v prvním kole ztratili body, když podlehli po penaltách Dublovicím, na jejich horké půdě. Následně přišla série čtyř vítězství, která vrátila mužstvo tam, kde si jeho vedení přálo být, tedy do kontaktu s čelem tabulky. „Vzhledem k tomu, že jsme se v loňském ročníku umístili na třetím místě a jen těsně nám unikl postup, chtěli jsme se i letos pohybovat v popředí a zkusit postoupit,“ říká předseda Miroslav Obdržal.


V šestém kole přišlo další zaváhání na venkovním hřišti, když nad síly Ligmetu byly Luhy, které zvítězily stejně jako v prvním kole Dublovice 4:3 po penaltovém rozstřelu. Asi nikdo v té době netušil, že se jednalo o poslední podzimní ztrátu. Parta okolo Davida Königsmarka nebo Stanislava Gabriela se rozjela na plné obrátky, vyhrála následujících sedm duelů v řadě a po zásluze vede celou soutěž.

„Tohle asi nikdo nečekal. Musím přiznat, že jsme byli mile překvapeni. Především pak, jak jsme zvládli zápasy proti největším soupeřům, jako jsou Spartak Příbram nebo Rosovice,“ přiznává předseda Ligmetu Milín.


Nic to nemění na tom, že hráči předvedli svou obrovskou sílu. Tým táhla osa právě okolo již zmíněných hráčů, ale kouzlo týmu bylo někde úplně jinde. „Máme skvělou partu hráčů. Platí to jak na hřišti, tak mimo něj. Mužstvo je dobře sladěné i věkově. Nechybí v něm zkušení hráči, zástupci střední generace nebo mladí hráči a dorostenci, kteří nám během podzimu rovněž několikrát pomohli,“ pochvaluje si Obdržal.


S čím tedy půjde jeho tým do jarní části? „Chceme kvalitně potrénovat a čeká nás také několik přípravných zápasů proti silným soupeřům. Musíme být dobře připraveni, protože úvod jarní části bude velmi důležitý a je potřeba ho zachytit. Zároveň chceme posílit, protože máme některá slabší místa, o kterých víme. Mohu ale říct, že rozhodně nikdo neodejde a naším společným cílem bude postup,“ uzavřel Miroslav Obdržal.