První jarní kolo s Vlašimí bylo odloženo, takže do soutěže vstupujete teprve nyní. Jak jste časový prostor využili?
Týden navíc jsme využili k tréninku a pokračovali jsme v tom, co jsme započali už během přípravy. Některé hráče jsme ještě chtěli prověřit a tak jsme je poslali do zápasu Juniorské ligy. Obecně však platí, že hráči se jsou nažhaveni na start soutěže a těší se, až v sobotu vyběhnout na trávník.

Budou vám někteří hráči chybět?
Náš kádr je téměř kompletní. Pro sobotní zápas nebude k dispozici pouze Roman Květ, který má stopku za čtyři žluté karty. Ostatní hráči jsou v pořádku a připraveni nastoupit.

Jaký je současný stav hrací plochy? Nehrozí, že by střetnutí bylo znovu odloženo?
Zatím jsme se na trávník nedostali, ale v posledních dnech napadla určitá vrstva sněhu, navíc se dá předpokládat, že terén bude promrzlý. Uděláme ale všechno pro to, aby hřiště bylo v nejlepším možném stavu a utkání se mohlo odehrát. Věřím, že to zvládneme a myslím si, že duel s Táborskem se bez problémů odehraje.

Co od zápasu s Táborskem očekáváte?
Vzhledem k podmínkám, které v současné době panují a jisté síle soupeře se rozhodně nebude jednat o jednoduchou záležitost. Navíc půjde o první ostré utkání, které odehrajeme po absolvování zimní přípravy. Taková střetnutí nejsou nikdy snadná. Očekávám, že Táborsko bude spoléhat na defenzivu a rychlé protiútoky. My bychom naopak měli mít převahu v držení míče a budeme se snažit dobývat obranu soupeře. Jak bude vypadat realita na hřišti, to samozřejmě ukáže až samotný zápas.

Na co si budete muset dát největší pozor?
Táborsko má několik kvalitních a nebezpečných hráčů. Konkrétní situace, ve kterých dokáže být soupeř nebezpečný, si ale teprve ukážeme na videu. Musíme se však soustředit hlavně na sebe. Nejdůležitější že všeho bude, abychom podali dobrý výkon, soupeře přehráli a splnili náš cíl.

S jakým výsledkem tedy budete po zápase spokojeni?
Rádi bychom navázali nejen na výsledky v přípravě, ale také na podzimní střetnutí v Táborsku, kde jsme vyhráli 2:0. Vzhledem k našim dlouhodobým cílům a faktu, že hrajeme v domácím prostředí, chceme jednoznačně zvítězit.