Jak jste se těšili na start jarní části Superligy malého fotbalu?
Myslím, že úplně stejným způsobem jako ostatní mužstva. Natěšení byli po delší pouze především hráči. Já jako trenér jsem byl spíš plný očekávání.

Jak probíhala vaše příprava?
Naplánované jsme měli dvě přípravná utkání, bohužel se ani jedno neodehrálo, což mě velice mrzí. Takřka se všemi hráči se setkávám na naší Příbramské malé kopané, kde se utkávají proti sobě, tudíž je mám neustále na očích a beru to de facto jako trénink výběru. (smích)

Zápas s Blanenskem vám ale vyšel na výbornou. Jak byste ho zhodnotil?
Ano musím říct, že hráči pracovali na sto procent. Plnili naše taktické pokyny a jejich nasazení odpovídalo našim představám. Od začátku jsme byli o krůček vpředu. Vypracovali jsme si vedení 3:1, ale pak jsme se nevyvarovali herního výpadku a soupeř vyrovnal. Naštěstí jsme v závěru dokázali vývoj opět strhnout na naši stranu.

Co byste označil za rozhodující momenty střetnutí?
V první řadě jsme, jak už jsem říkal, podali velmi dobrý výkon. Zároveň bylo velmi důležité, že jsme uhlídali dvě největší hvězdy soupeře, reprezentanty, Paděru s Koudelkou.

Úroveň utkání byla velmi vysoká. Opět se ukázala velká kvalita a vyrovnanost soutěže, co na to říkáte?
Je to velice pozitivní, je vidět, že výběry se zkvalitňují a celá ta práce okolo malého fotbalu jde nahoru. Z osobního hlediska mě trošku mrzí, že v té vyrovnané tabulce nehrajeme také prim, ale pevně věřím, že se to změní.

V příbramském dresu se představil nováček Michal Pohořálek. Jak hodnotíte jeho výkon? Zařadíte do sestavy další nové tváře?
Martin nezklamal. Stejně jako všichni hráči v týmu podal kvalitní výkon. Věřím, že pro nás bude přínosem. Co se týče nových jmen, nechci být konkrétní. Něco rozpracovaného máme, uvidíme, jak to ve finále vše dopadne.

Táhla vás dvojice Pinc, Sandr, která se zasloužila o všechny branky. Jsou právě oni hráči, na které budete spoléhat?
Určitě ano. Jak Michal Pinc, tak David Sandr, který se nedávno zúčastnil reprezentačního kempu, jsou našimi klíčovými hráči. Osu týmu určitě tvoří také bratři Junkové a Luboš Kunc, který perfektně řídí naší obranu.

Ověřili jste si, že se můžete měřit s nejlepšími. Jaké jsou tedy vaše ambicemi pro jarní části soutěže?
Rozhodně si chceme připsat si víc výher než na podzim, a tudíž vystoupat tabulkou výš. Nechci mít přehnané ambice a jsem realista, tudíž bych na konci soutěže bral jako obrovskou výhru, kdybychom se neumístili na posledním místě.

Vzhlížíte podle důležitosti k nějakým duelům, které podle vás rozhodnou o umístěních?
Bude to znít jako klišé, ale připravujeme se zápas od zápasu. V tuto chvíli jsou pro nás stěžejní především domácí duely, ve kterých chceme naplno bodovat.

Byl výkon proti Blanensku ten, kterým se chcete v jarní části prezentovat?
Myslím, že ano. Pokud budeme hrát tímto způsobem, můžeme být úspěšní. Velmi důležité bude, abychom zlepšili svou produktivitu, která nás trápila na podzim.