Mladé reprezentanty tak čeká velmi těžká skupina. Jejich výhodou ovšem může být, že celou kvalifikaci odehrají na domácí půdě, protože Česká republika byla zvolena pořadatelem těchto kvalifikačních bojů. Možná i to je jeden z důvodů, proč parta trenéra Černého neskládá zbraně a naopak vyhlašuje, že na jejich cílech se nic nemění.
„Do losování jsme šli ze čtvrtého koše a nemohli si tak moc vybírat. Pro nás se ani teď nic nemění, chceme společně dosáhnout na cíl, který jsme si před sebe dali už v reprezentační patnáctce, tedy postoupit na Euro. Chceme být tak připravení, aby si soupeři řekl, že jsme pro ně nepříjemným soupeřem. Jsme rádi, že nastoupíme doma. Už v první fázi kvalifikace jsme zde našli skvělou podporu a věříme v ni i před jarními boji,“ řekl po losu odhodlaně trenér reprezentační sedmnáctky Václav Černý starší.


Postup na závěrečný turnaj do Anglie, který se uskuteční v květnu následujícího roku, si zajistí vítězové osmi kvalifikačních skupin a dalších sedm nejlepších týmů na druhých místech.
Jestli reprezentační sedmnáctka, využije domácího prostředí a splní svůj vytyčený cíl, postup na EURO, se dozvíme na konci března příštího roku.