Oba týmy šly do utkání v rozdílném rozpoložení. Domácí byli s jedním bodem na posledním místě tabulky, naopak hosté byli v kontaktu s jejím čelem. Předzápasové předpoklady se však nepotvrdily a utkání bylo velmi vyrovnané. Hosté vyhráli až po rozstřelu 2:1.

Hrálo se na těžkém terénu, takže zápas byl spíše o bojovnosti a bylo jasné, že to bude utkání o jednom, dvou gólech. To se nakonec potvrdilo.

Po bezbrankovém prvním poločase se dostali v 65. minutě do vedení domácí, když se prosadil hlavní domácí kanonýr Josef Pouček – 1:0

Domácí se ale z vedení dlouho neradovali. Už za šest minut rozhodčí odpískal pokutový kop ve prospěch hostů, který proměnil Kuba – 1:1.

Nerozhodný stav i po ukončení základní hrací doby, což znamenalo, že si oba týmy rozdělí po bodu a o bodu navíc rozhodne penaltový rozstřel.

V něm se více dařilo hostům, kteří v rozstřelu zvítězili v poměru 5:4.

Díky tomu jsou nyní na třetím místě tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí SK Hřebec, který nečekaně padl v Komárově. Nový Knín sice získal druhý bod v sezoně, ale stále je na posledním místě tabulky.

„Bylo to o srdíčku a bojovnosti, než o fotbalovosti. Kdyby nám před zápasem někdo nabídl tenhle výsledek, tak ho bereme. Vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme vedli a soupeř vyrovnal z našeho pohledu ze sporné penalty, jsme trochu zklamaní. Sportovně musím říct, že Podlesí bylo ale o trochu lepším týmem. Penalty už jsou pak loterie a nám se v nich prostě nedaří. Věřím ale, že jsme si dokázali, že můžeme hrát s každým a to se projeví v dalších zápasech,“ řekl Deníku domácí trenér Josef Frait.

Kouč soupeře Josef Blažek konstatoval, že pro jeho tým nebyl ideální těžký terén. „Navíc jsme hráli proti velmi kvalitnímu soupeři. Nový Knín má výtečného trenéra, spoustu kvalitních hráčů a podle mého názoru jeho současné postavení v tabulce neodpovídá jeho síle a možnostem,“ řekl Blažek.

Zápas byl podle něj vyrovnaný. „Penalty jsme jsme nakonec zvládli a získali cenné vítězství za dva body. Neberu to jako ztrátu, ale naopak jako plusové body z těžkého venkovního utkání. Teď hostíme Jílové a budeme chtít naplno bodovat. Ale je to fotbal a stát se může všechno,“ dodal Josef Blažek.