VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odlišné chutě, rozdílné výsledky! Rozhodčí si Příbramsku pochutnají

Příbramsko – Většina fanoušků si nedovede přestavit fotbalové utkání bez dvou věcí, klobásy a piva. Někteří si za pomocí zmíněných dobrůtek zpříjemňují zážitek ze hry, jiní zase obalují své nervy, aby zmírnili napětí z toho, jak zápas dopadne. Jsou ale také fanoušci, pro které je složení fotbal, klobása, pivo základním rituálem a nedílnou součástí fotbalové kultury.

31.1.2018
SDÍLEJ:

OBČERSTVENÍ. Nejen pivo, ale i klobása k fotbalu patří. Jinak tomu není ani na Příbramsku.Foto: Deník/Atitla Racek

Právě proto byl v roce 2014 zaveden pojem „grandhopping“, který monitoruje a hodnotí nejen úroveň střetnutí, ale přidává ještě hodnocení kvality občerstvení. Jeho zakladatelem je Vítězslav Janda, který spustil asi nejznámější webovou rubriku tohoto typu s názvem Klobásový poločas.

Občerstvení může být ovšem v určitých případech bráno jako povolený úplatek pro rozhodčí. Nikde ve stanovách není napsáno, že sudí si nesmí před nebo po odpískaném zápase dát v hospůdce domácího týmu něco na zub. Naopak, pořadatelský oddíl je povinen arbitrům, stejně jako hostujícímu celku, zajistit při nejmenším odpovídající pitný režim.

Ve čtvrtém kole anketních otázek pro rozhodčí, kteří bojují o post jedničky na Příbramsku, jsme se proto zeptali, na kterých fotbalových stadionech jim nejvíce chutná? Stejně tak, jako se liší chuťové buňky jednotlivých pánů, jsou rozdílné i jejich odpovědi.

ČÍM VĚTŠÍ KLUB, TÍM LÉPE

Stejně jako u předchozí otázky, která se týkala zázemí, sudí připomínají, že i kvalita občerstvení se odvíjí od finančních možností. „Je to velmi podobné. Výborný servis a pohoštění je vždy od pana Nováčka, když pískáme mládež 1. FK Příbram. Na okrese bych chtěl jmenovat Novou Ves, tam je o nás vždy postaráno na jedničku,“ říká muž, který měl tu čest pískat kromě okresu i u Litavky. Jeho slova potvrzuje i jeden z kolegů. „Za sebe mohu říci, že mi nejvíce chutná na Příbrami v 1. FK, kde je o rozhodčí opravdu dobře postaráno. Z okresu je nejlepší občerstvení asi v Milíně,“ doplnil.

Jsou ale i další místa na Příbramsku, kde si rozhodčí pochutnají. „V mnoha klubech se o rozhodčí ´starají´ dobře. Nyní mi nejvíc mi chutná klobása v Novém Kníně,“ chválí klub od Kocáby arbitr, který se do města proslulého těžbou zlata rád vrací.

Úspěch slaví i sedlčanská horká polévka. „Je opravdu skvělá a především v závěru podzimní části přijde vhod,“ doporučuje muž s píšťalkou i fanouškům.

Na čele se kromě již zmíněných týmů umístily rovněž Luhy a Dolní Hbity.

Do výběru se rovněž dostal Rožmitál pod Třemšínem, Bohutín, Láz a Nečín. „Co se týče klobás, dřív tam byly ty nejvyhlášenější na okrese,“ vzpomíná jeden zkušený harcovník na nečínskou chloubu.

NĚKDE SI PŘÍLIŠ VELKOU HLAVU NEDĚLAJÍ

Ovšem najdou se místa, kde pohoštění příliš neřeší a i toho si muži v černém během své kariéry několikrát všimli.

„Pohoštění? Někde vám nedají ani vodu k pití, na kterou máte podle pravidel fotbalu nárok," říká kriticky arbitr z Příbramska.

Nejedná se ale o ojedinělý případ, jelikož se tímto problém setkali i jiní. „Těžko říci, kde mi nejvíce chutná, protože někde občerstvení rozhodčí nedostane,“ potvrzuje předchozí názor další z členů rozhodcovského sboru. Přesto si po krátkém zamyšlení přeci jen vzpomněl na klub, kde mu zachutnalo. „Asi nejvíce ve Zduchovicích,“ dodal poslední klub.

Jak již padlo v úvodu, každý má jiné chutě. Není proto divu, že neznáme jasného vítěze.

Při pohledu na výsledky alespoň víme, že kvalitní občerstvení je schopno poskytnout hned několik družstev na okresní fotbalové mapě.

OTÁZKA ČÍSLO 4:

V rámci naší ankety o nejlepšího rozhodčího jsme se nominovaných rozhodčích, ve čtvrtém kole anketních otázek, zeptali na kvalitu občerstvení na jednotlivých stadionech konkrétně, kde jim v okrese Příbram jim nejvíce chutná?

Výsledky čtvrtého kola:
2 hlasy – Ligmet Milín, Nová Ves pod Pleší, Nový Knín, Sparta Luhy, Dolní Hbity a Tatran Sedlčany
1 hlas – Rožmitál pod Třemšínem, Zduchovice, Litavan Bohutín, Nečín a Vrtule Láz.

Autor: Karel Smetana

31.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Potravinářství - Potravinářství Pekař 15 000 Kč

Pekaři Pracovník/ce pekařské výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pozice: pracovník/ce pekařské výroby, OC, Nástup možný ihned na dobu neurčitou., Zaměstnanecké výhody: ubytování ( možno i rodinám ) - odkaz na stánky http://www.pekarnahorovice.cz/, Mzda: 15 000,- Kč, Kontakt: Krůtová Lenka, tel.: 318 403 135, e-mail: p.personalni@pekarnahorovice.cz, Místo výkonu práce:PAC Hořovice s.r.o. provoz Příbram, Plynárenská č.p. 321. Pracoviště: Pac hořovice s.r.o. provoz příbram, Plynárenská, č.p. 321, 261 01 Příbram 1. Informace: Lenka Krůtová, +420 318 403 135.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 13 000 Kč

Ostatní pracovníci ostrahy a bezpečnostních agentur Noční hlídači v objektu živočišné výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: noční hlídači v objektu živočišné výroby, Pracovní místo je vhodné i pro důchodce., Zaměstnanecké výhody: poskytování zlevněných obědů na pracovišti, příspěvek k penzijnímu připojištění, Nástup: od 28.5.2018 na dobu neurčitou. Mzda: 13 000,- až 15 000,- Kč, Kontakt: Roškot Miloslav, tel.: 605 700 542 - po-pá od 6:30 do 16:00 hod., e-mail: ekonom@zskh.cz, Místo výkonu práce: Zemědělská společnost Kosova Hora, a.s. Doublovičky, Doublovičky č.p. 12, Jesenice, Sedlčany. Pracoviště: Zemědělská společnost kosova hora, a.s. doublovičky, 264 01 Sedlčany. Informace: Miloslav Roškot, +420 605 700 542.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel střední školy 26 020 Kč

Učitelé všeobecně vzdělávacích předmětů na středních školách Učitelé pro výuku českého jazyka, anglického a francouzského jazyka, informatiky a odborných předmětů. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: učitelé pro výuku českého jazyka, anglického a francouzského jazyka, informatiky a odborných předmětů, Učitelé střední školy - anglický jazyk, francouzský jazyk, český jazyk, informatika a příslušné odborné předměty pro obory vzdělání kuchař, číšník, aranžér, cukrář a cestovní ruch. Lze i na zkrácený úvazek., Zaměstnanecké výhody: benefity dané směrnici školy (zaměstnanecká strava, příspěvky na dovolenou apod.), Nástup: od 1.9.2018 do 31.8.2019. Mzda: 26 020,- až 33 930,- Kč, Kontakt: Černý Jaroslav Mgr., e-mail: cernyj@iss.pb.cz, Místo výkonu práce: Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb, Příbram, Gen.Tesaříka 114. Pracoviště: Integrovaná střední škola hotelového provozu, obchodu a služeb, příbram, gen.tesaříka 114, Gen. R. Tesaříka, č.p. 114, 261 01 Příbram 1. Informace: Jaroslav Černý, +420 602 461 267.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 35 000 Kč

Vývojáři softwaru DevOps Engineer/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 60000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pozice: DevOps Engineer/ka, Do našeho DevOps týmu hledáme iniciativního a samostatného kolegu, který s námi bude tvořit cloudový ERP systém. Jsme mezinárodní tým vývojářů, který vyvíjí podnikový software nové generace. Máme velké ambice. Chceme, aby náš nový ERP byl o několik řádů lepší než ostatní produkty na trhu. Hledáme DevOps Engineera, který bude zodpovědný za vývoj, administraci a údržbu nástrojů pro vývoj a distribuci mezinárodního cloudového systému. Preferujeme iniciativního a samostatného člověka se znalostí vývojového procesu se zapojením DevOps ve větší společnosti, schopného rychle reagovat na změnu. Člověka se znalostí agilního vývoje, který se dokáže vcítit do problémů týmu a umí hledat řešení. , Potřebujeme: znalost systém managementu, distribuci služeb a nástrojů pro monitorování těchto služeb, MS VSTS (CICD/Source/nugget), MS Azure (VM, AppService, DataStorage, Zaure DB), MS Windows Server 2012. Základní znalosti administrace cloudových systémů, firewallů, sítí a skriptingu . Výhodou jsou znalosti Git, VS2015+, MSSQL, Anglarm Typescript, PowerShell, .Net core., Proč pracovat pro nás?, Nabízíme velký a ambiciózní projekt, na kterém se toho hodně naučíte., Praxe vydá za sto příruček - u nás je opravdu zajímavá. Budete stát u zrodu rozsáhlého produktu, který má ambice převrátit svět ERP o 180 stupňů., Zažijete, jaké to je pracovat v mezinárodním týmu., Sami si vyberete knihy, odborné texty nebo konference a školení, které vás v oboru posunou dál., Budete pracovat s kolegy, kteří jsou otevření novinkám a mají své produkty opravdu rádi., Zjistíte, jak dobrý pocit je, pracovat na vlastním produktu dlouhodobě. Své dílo rozvíjíte a vylepšujete až do fáze mistrovské dokonalosti. Naším hlavním cílem totiž nejsou splněné termíny, ale skvělé ERP, které statisícům lidí výrazně ulehčí práci., Zaměstnanecké výhody: benefitní systém, Nástup možný ihned. Mzda: 35 000,- až 60 000,- Kč, Kontakt: Burdová Jitka, tel.: 318 402 010, e-mail: burdova@byznys.eu, Místo výkonu práce: Byznys software - provozovna Žižkova, Žižkova č.p. 708, Příbram II. Pracoviště: Byznys software - provozovna žižkova, Žižkova, č.p. 708, 261 01 Příbram 1. Informace: Jitka Burdová, +420 318 402 010.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Město hostilo už třicátý ročník Festivalu dechových hudeb a mažoretek.
88

OBRAZEM: V Rožmitále se opět sešly dechovky

Ilustrační foto.
8

Do lesa jen na procházku, na košíky to zatím není

Hrozba evakuace kvůli vodě se naštěstí nenaplnila

Střední Čechy – Evakuaci připravovali ve čtvrtek večer pro některé obyvatele Zaječova na Berounsku. Jejich obydlí ohrožovala voda z Jalového potoka, rozvodněného v důsledku přívalových srážek. Nakonec mohli lidé zůstat ve svých domovech, jelikož pršet přestalo.

Strany a hnutí dokončují kandidátky do komunálních voleb

Příbram – Přestože ještě není znám termín podzimních komunálních voleb, města a především jejich politické reprezentace už žijí předvolebním kampaní. Na jednu stranu ani není divu, v České republice je totiž „před volbami“ neustále, volit je pomalu národní sport a od dob vstupu hnutí ANO a Andreje Babiše do parlamentu a potažmo do vlády se vede v podstatě permanentní volební kampaň aneb slibem nezarmoutíš.

Taktické cvičení IZS simulovalo únik čpavku

Dobříš – Simulace úniku čpavku ze zimního stadionu V lipkách se stala předmětem taktického cvičení složek IZS ve čtvrtek 24. května dopoledne.

Běžecký závod v Brdech pomůže obnovit les

HKO Brdy – Běhej lesy je seriál závodů v přírodě, který se odehrává na 8 lokalitách v ČR. Účastníci se s Běhej lesy již 2. června podívají do unikátních oblastí CHKO Brdy. Kratší trasa má kolem 10 kilometrů a delší varianta měří zhruba 21 kilometrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT