Oba týmy nastoupili do utkání s několika posilami z A týmu, což se projevilo na kvalitě střetnutí. „Myslím si, že úroveň hry byla vysoká a převyšovala okresní přebor,“ má jasno příbramský trenér Pavel Balík. „Naprosto souhlasí,“ dodal Radim Černohorský, předseda týmu Podlesí.

Spartak měl od začátku navrch a už po sedmi minutách šel do vedení, když se po rohovém kopu prosadil Ševr. Převaha Spartaku trvala do poloviny prvního poločasu, kdy převzalo iniciativu Podlesí a vytvořilo si několik slibných příležitostí, které ovšem zůstaly nevyužity. „Příležitostí bylo hodně na obou stranách,“ uznal sportovně Radim Černohorský.

Jenže větší efektivita byla na straně domácích, který se vydařil i vstup do druhé půle. Tentokráte to trvalo osm minut, než se do šance dostal Matějka a zvýšil na 2:0. Vypadalo to, že Spartak má hru pod kontrolou, ale v 72. minutě snížil Procházka a zadělal na drama. Podlesí si v závěru vytvořilo tlak za pomocí standardních situací, ale domácí vše přestáli bez úhony a udrželi těsné vítězství. „Po většinu času jsme měli herní převahu, a proto si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil Pavel Balík. V řadách hostujícího týmu ale panoval odlišný názor. Zápasu by podle mě více slušela remíza,“ zakončil Radim Černohorský.

Příbramským hráčům nyní chybí jedno vítězství, aby si definitivně zajistili druhé místo. Béčko Podlesí naopak bude muset ještě v závěrečných třech kolech tvrdě bojovat o záchranu v soutěži.