Z posledních výsledků měl 19letý brankář velkou radost. V malém fotbale se s Příbramí dočkal výhry a společně s týmem se zbavil nuly v kolonce bodů. Se Spartakem pak po dvou klopýtnutích přispěl k vítězství 8:0 a připsal si čisté konto. „Týden se opravdu vydařil a nám tam to napadalo. Votice byly skvělý soupeř, akorát jim utkání nesedlo. To samé v malém fotbale. Za stavu 0:0 jsme ustáli šanci a pak už jsme jeli,“ konstatoval potěšeně mladý gólman.

Příbramští čekali v malém fotbale na výhru až do čtvrtého kola. Tým si v úvodních kolech sedal, a proto prohrál s týmy, které jsou nyní na prvním až třetím místě tabulky. „Teď už vše vypadá, že nám to půjde,“ kvitoval Bohuslav.

Ondřej Drašnar kombinuje parádně malý i velký fotbal.
Příbramský univerzál z Podlesí. Drašnar kombinuje malý i velký fotbal

Zatímco hráči si z malého fotbalu přináší zejména fyzickou kondici, tak brankáři těží zejména při práci nohou. „Rozehra je důležitá. Gólman se zapojuje hodně do kombinace. K tomu je dobrý na reflexy, zákroky na čáře a všechno tohle se zlepšuje. Každá minuta může rozhodnout, takže tam musí být brankář pořád ve střehu,“ prozradil brankář Spartaku.

Právě v I. A třídě potkaly Příbram dvě zaváhání, kdy nejprve prohrála s Podlesím, kde hraje Bohuslavův spoluhráč z malého fotbalu Ondřej Drašnar, a následně v Novém Strašecí. Do třetice už ale Spartak zvítězil a Votice přejel 8:0. Za stavu 2:0 ale přišel důležitý moment, kdy Bohuslav zlikvidoval stoprocentní šanci soupeře a jeho spoluhráči vzápětí z brejku přidali třetí gól, který hodně zlomil hosty.

„Čekal jsem do poslední chvíle, protože jsem věděl, že bude přihrávat. Počkal jsem si na něj a díky tomu jsem podržel tým,“ okomentoval celou situaci gólman Bohuslav, kterému kombinace malého a velkého fotbalu podobně jako Drašnarovi vyhovuje. „Nevidím v tom žádný problém. V práci mi vycházejí vstříc, takže malý fotbal stíhám,“ uzavřel mladý brankář.