Bez Soldáta, Podlipského, Němce, Michaela Dvořáka a bratří Lípů se zdála být cesta za body velmi obtížná. Sedlčanští hráči se však nehodlali vzdát a bojovali. Jak průběh zápasu ukázal, byla to právě bojovnost, která se stala rozhodujícím faktorem úspěchu.

Utkání totiž nenabídlo příliš fotbalové krásy. Kdo čekal podobné gólové hody, jako Sedlčany předvedly v minulém kole s Jankovem, musel být zklamán. Hra se v prvním poločase odehrávala převážně ve středu hřiště a bez větších gólových šancí. „Naše rychle založené akce jsme nedotáhli ke zdárnému zakončení.

Postupné útoky Malše Roudné zase stačili naši hráči likvidovat a centrované míče pochytal Vančát,“ popsal první půli sedlčanský kouč Ladislav Šach.
Bezbrankový stav tak byl jen logickým vyústěním dění na hrací ploše.

Po přestávce se herní úroveň zvedla a diváci se dočkali i branek. Ta první ale bohužel skončila v sedlčanské síti, když se ve 49. minutě prosadil domácí Vlk. Nutno podotknout, že za velkého přispění hostující obrany. „Byla to hrubá chyba naší defenzivy,“ měl jasno Šach.

Jenže už za čtyři minuty se mohl spolu se svými svěřenci radovat z vyrovnání. Výkop brankáře Vančáta si našel dorostenec Krůta, všiml si špatného postavení domácího brankáře, kterého krásným pokusem z padesáti metrů přehodil. „Byl to krásný a zároveň chytrý gól,“ pochválil nadějného záložníka Šach.

Tatran vstřelená branka nakopla a snažil se strhnout vedení na svou stranu. Malše naopak vypadlo z role a jen se bránilo sedlčanským atakům. Jenže Kdolský trefil z přímého kopu pouze břevno a v úplném závěru vychytal Kvěcha, v největší šanci, domácí brankář.

Utkání tak, jak už se v případě Sedlčan stalo zvykem, došlo do penaltového rozstřelu. V něm se nezklamal ani jeden z hostujících střelců, naopak Vančát pustil za svá záda jediný pokus, což znamenalo bod navíc. Stejně jako v předchozích zápasech musím ocenit bojovnost našeho mužstva. Situace pro nás není jednoduchá, ale díky nasazení dokážeme pravidelně bodovat. Pochvalu si za výkon zaslouží všichni hráči, především pak dorostenec Krůta,“ řekl Šach.

Malše Roudné – Tatran Sedlčany 1:2 po pen. (0:0).

Branky: 47. Vlk – 53. Krůta

Tatran Sedlčany: Vančát, Repetný, Vystyd, Brotánek, Hofman – Hájek (80. Senft), Kvěch (89. J. Dvořák), Kdolský, Sirotek – Krůta, Haas