Sedlčanský vichr brzy rozfoukal vozovou hradbu Doubravky, která zjevně spoléhala na boží milost, tedy hlavně obranu a kliku.
Ovšem to by Roth v úvodu nesměl pohrdnout námazem, jaký mu nalil stoper Brothánek. Útočníka Doubravky stihli zakřižovat beci a zápas pak už měl jasnou linii.

I díky tomu, že Brothánek svou chybu brzy napravil a po pěkném centru Sirotka lízl hlavou míč k tyči. Sedmým gólem odšpuntoval ofenzivní jízdu Tatranu a brzy po něm i jeho spolubojovníci Sirotek s Němcem stanovili poločasový účet na 3:0. Po obrátce nebylo prakticky oč hrát, ale přišly skoro čtyři stovky diváků a domácí výběr je odměnil ještě dvěma zásahy a spoustou šancí.

Nejkrásnější moment duelu pak obstaral Kdolský milimetrově kopnutým trestňáčkem do šibenice. „Hráli jsme dobře, měli řadu možností, ale něco jsme dali vedle a výborný byl gólman soupeře. I tak je 5:0 výborný výsledek,“ radoval se trenér Sedlčan Ladislav Šach.

Sedlčany – Doubravka 5:0 (3:0). Branky: 34. Brotánek, 38. Sirotek, 41. a 60. Němec, 50. Kdolský. Rozhodčí: Vrchota. ČK: 69. Bodnaruk (D). Diváků: 362.

Sedlčany: Capouch – Repetný, Vystyd, Brotánek, Kvěch – Soldát (85. Hofman), Dvořák (76. Haas), Kdolský, Sirotek (87. Všetečka) – Hájek (81. Hrůša), Němec.

Nadějný úvod utnulo vyloučení

Dobříš zkusila v Rakovníku, který jako nováček doma ještě body neztratil, hrát aktivně. Plány jí nabořilo brzké vyloučení Krůty (29.) po dvou žlutých kartách.

Rakovník pak střelecky dominoval a proměnil skoro všechno, na co sáhl. Hlavně mu šly standardky, z těch se trefil třikrát. Už do půle dal tři góly, a to ještě gólman Šedivý zazářil při hlavičce Schwendta, kterou ale dokopl do brány Spal. „Měl jsem obavy, ale utkání jsme zvládli nad očekávání, hlavně díky naší produktivitě,“ pochvaloval si rakovnický kouč Libor Šíma.

SK Rakovník – Dobříš 5:0 (3:0). Branky: 20. Severin, 25. Spal, 45. Krupička, 66. Sklenka, 71. Schwendt. Rozhodčí: Milner. Diváků: 221.

Dobříš: Šedivý – Procházka, Rychlík, Talůžek (73. Pokorný), Krůta – Junek, Jan Šrain, Masopust, Václav Šrain – Maryška (70. Pjaták), Dort (46. Puchmajer).