Od té doby ale uplynulo jedenáct let. Momentálně se dvaačtyřicetiletý bývalý vynikající stoper věnuje dráze trenérské, konkrétně v Příbrami, kde od léta působí jako šéftrenér žákovských kategorií. „První kontakt proběhl už někdy v lednu, ale domluvili jsme se na spolupráci až od začátku července. V Příbrami se mi moc líbí. Řekl bych, že do kolektivu jsem zapadl velmi dobře, takže jsem maximálně spokojený,“ potvrdil Petrouš, který v nedávné minulosti působil na stejné pozici i v Benešově.

U Litavky má na starosti všechny žákovské týmy od U12, navíc nejstarší kategorii U15 vede sám jako hlavní trenér. „Musím všechna mužstva sledovat a mít je pod kontrolou. Pokud se tedy zápasy zrovna termínově nekříží, chodím na všechny. Někdy, když máme hráčů v dané kategorii málo, tak je musíme doplňovat, takže často jezdím i na zápasy mimo Příbram,“ nastínil, co všechno obnáší jeho role u příbramské mládeže.

Držitel dvou ligových pohárů se Slavií, stříbrný medailista z mistrovství Evropy U21 2000, který se ve stejném roce zúčastnil i olympijských her v australském Sydney, doufá, že na trenérské dráze bude podobně úspěšný, jak byl na té hráčské. „Jako hráč se měl cíl, dostat se tam, kam jsem se nakonec i dostal. Hrál jsem nejvyšší ligovou soutěž, takže i jako trenér bych chtěl něco podobného dokázat, dotáhnout to někam výše a jednou trénovat prvoligové A mužstvo,“ neskrývá ambice Adam Petrouš.

Jeho dosavadní bilance u příbramské patnáctky je v ligové soutěži tři vítězství a deset porážek (dvě po penaltovém rozstřelu), což po podzimu znamená zisk jedenácti bodů, který stačí na dvanácté místo.