SUVERÉN NAPSAL POSTUPOVOU TEČKU

Petrovice přijížděly na hřiště Dobříče v roli jasného favorita. Rozdíl mezi oběma celky byl od začátku velmi výrazný. Již ve 4. minutě dodal petrovickým hráčům klid Chlasták. Stejný hráč se ve 27. minutě trefil podruhé a do přestávky přidal ještě třetí branku Kincl. Hosté nastoupili v pohodě i do druhé půle a hned po dvou minutách navýšil jejich náskok Schwarz. Záhy se sice Kadlecovi podařilo snížit, ale poslední slovo měl pět minut před koncem Kašpar.

Petrovice si tak připsaly jasné a povinné vítězství, kterým si, pokud se nestane nic neočekávaného, jako třeba disciplinární prohřešek, za který může hrozit odečet bodů, zajistily postup do I. A třídy. Na béčko Dobříše totiž mají v současné chvíli nedostižný devítibodový náskok.

SEDLČANY NASTARTOVAL SŇOZÍK

Sedlčanům první poločas v Letech příliš nevyšel, ale už po čtyřech minutách jim pomohl brankář soupeře Radek Sňozík, který nejprve vyběhl a poté špatně rozehrál, což potrestal dalekonosnou střelou Valenta. Pevná sedlčanská obrana ustála následný tlak domácích a hosté tak o poločase vedli.

Navíc po změně stran šel jejich výkonu nahoru a svého soupeře začali přehrávat. Z několika slibných šancí nakonec využili jedinou. Deset minut před koncem definitivně rozhodl Stibor, který přidal druhý gól Sedlčan a zároveň uzavřel skóre. „Za druhou půli jsme si tři body zasloužili. Základem vítězství byla spolehlivá obrana v čele s Kubou Čejdou,“ řekl sedlčanský trenér Vlastimil Zelenka.

CHYBĚL KARAS, CHYBĚLY GÓLY

Dobříšské béčko, jelo do Sedlece-Prčice oslabené o střelce Jana Karase, který byl s A týmem v Sedlčanech. I tak se od začátku hrála vyrovnaná partie. Domácí sice měli mírně navrch, ale hosté, v jejichž sestavě nastoupila i řada nadějných dorostenců, drželi krok jak herně, tak výsledkově. Přesto byl Sedlec-Prčice po prvním poločase spokojenějším celkem. V nastaveném čase totiž otevřel skóre Prchlík. „Bohužel jsme inkasovali laciný gól do šatny, který určil další ráz utkání,“ řekl dobříšský trenér Miloš Krátký.

Dobříš se sice po přestávce snažila o vyrovnání, ale bez svého nejlepšího střelce se nedokázala prosadit. Její snahy pak definitivně zhatil Davídek, který těsně po hodině hry překonal Webera podruhé a stanovil rovněž konečný stav celého utkání.

NOVÁK A PECLINOVSKÝ NEMĚLI SLITOVÁNÍ

Daleké Dušníky byly v domácí souboji s Hýskovem od začátku o krok pozadu. Na úvodní branku Nováka, který se prosadil v 16. minutě, dokázal ještě rychle odpovědět Burian, ale poté začala zářit hvězda hýskovského Jana Peclinovského. Především díky jeho čtyřem brankám, ale také druhé trefě Nováka a vlastnímu gólu Račáka odskočili hosté, na přelomu první a druhé půle, do vedení 1:7.

Švagr se Sklenářem sice snížili na 3:7, ale konečnou podobu skóre stanovili další dvě branky Nováka, který uzavřel na 3:9, což je pro Daleké Dušníky největší debakl v sezoně.