Ačkoliv proti sobě nastoupily celky, jež působí ve výkonnostně odlišných soutěžích, tak od obou stran se hrál zejména v prvním poločase pěkný zápas. S postupem času už na hostech bylo vidět, že je domácí přehrávají a jsou na tom fyzicky lépe. „Projevilo se, že hrajeme vyšší soutěž. Kombinačně jsme byli lepší na balónu, běhavější, rychlejší. Musím říct, že Nový Knín mě mile překvapil a nehrál vůbec špatně,“ řekl za domácí vedoucí týmu Martin Liška.

Za Dobříš se trefil hned třikrát Chýla, který neměl coby hráč A-týmu takové vytížení v předcházejícím zápase se Strakonicemi a za rezervu si spravil chuť. „Hráči, kteří nehráli v základu, šli s námi. Nebyli úplně vytížení, tak jsme je použili. Děláme to tak celou sezonu,“ podotkl Liška. K autorovi hattricku se přidal ještě Mathauser a Šebek.

Další přípravný zápas sehraje rezerva Dobříše opět v neděli na domácí půdě, kdy tentokrát vyzve lídra okresního přeboru a potenciálního soupeře pro příští ročník Bohutín. Hrát se bude opět v Lipkách a výkop je nachystán na 14. hodinu.

Dobříš B – Nový Knín 5:1 (2:0)

Branky Dobříše: Chýla 3, Šebek, Mathauser.

Sestava Dobříše: Weber, Škodný, Píša, Havlík, Petrlík, Čihák, Liška, Kozohorský, Šebek, Janda, Chýla. Střídali. Diviš, Karas, Škodný, Mathauser, Zbiral.