„Vítězství si samozřejmě velmi ceníme, protože jsme dokázali uspět v konkurenci velmi kvalitních týmů. Zároveň se jednalo o kvalitní přípravu na jarní část sezony,“ prohlásil spokojeně trenér Lukáš Růžička.

Spartak na své cestě musel překonat dvě překážky. První tvořily Rokycany U19 hrající českou fotbalovou ligu dorostu. Příbramští, kteří rovněž nastoupili v sestavě s řadou dorostenců, soupeře udolali po gólech Mourka a Vošmika 2:1 a zajistili si postup do finále. „Využili jsme toho, že dorostu odpadl přípravný zápas. Mladí kluci, z nichž několik je už nedílnou součástí A mužstva, podali dobrý výkon a jen prokázali své kvality,“ pochvaloval si Ružička.

V zápase se v příbramských barvách představily i dvě zahraniční akvizice Srb Cajović a Nigérijec Ahbada. Oba by se mohli stát potencionálními posilami mužstva. „Jsou u nás na zkoušku a zatím se jeví velmi dobře, takže zájem o jejich angažování bychom určitě měli. Vše je teď na našem vedení,“ uvedl Růžička.

Finálovým soupeřem Spartaku byl divizní Tatran Sedlčany, který přešel přes další divizní tým Hořovicka, který porazil 3:1, což svými zásahy zařídili Novotný, Dvořák a Kouklík.

Obhájce loňského prvenství byl v souboji o titul velkým favoritem, ale dění na trávníku už od úvodních minut ukazovalo pravý opak. Spartak, který tentokrát nastoupil s výrazně zkušenějším kádrem, si už v poločase vypracoval nejtěsnější náskok (1:0) a nakonec se radoval z překvapivého, ale zaslouženého vítězství 5:2. Dvěma góly se na něm podílel Šváb, další branky domácích pak přidali Prokeš, Matějka a Pavlišta. Za Sedlčany se do střelecké listiny zapsali Repetný a Kouklík.

„Domácí šli od začátku za vítězstvím. My jsme bohužel v prvním poločase nepředvedli vůbec nic směrem dopředu. Po přestávce jsme se sice zlepšili, ale doplatili jsme na děravou obranu,“ konstatoval vedoucí sedlčanského týmu Jiří Voráček.

„Vyhovovalo nám, že Sedlčany se stejně jako my chtěly prezentovat kombinační hrou. Dle mého soudu se pak během utkání projevilo, že na rozdíl od soupeře jsme přeci jen rozložili zátěž na více hráčů a měli jsme tak více sil,“ řekl trenér Spartaku Příbram Lukáš Růžička.

Třetí místo nakonec obsadili hráči Hořovicka, kteří zvítězili nad dorostenci Rokycan.

Na závěr turnaje předal prezident domácího klubu Vladimír Králíček společně s místostarostkou Zorkou Brožíkovou ceny kapitánům všech zúčastněných celků.