Poté ale přišla série zápasů proti největším soupeřům, které se nepodařilo výsledkově zvládnout a následoval propad do středu tabulky. V závěru podzimu našly Rosovice ztracenou formu, když bodovaly v posledních třech utkáních, což jim v konečném účtování přineslo šesté místo. 


Rosovice navázaly na úspěšný závěr minulé sezony, kdy slavili vítězství v poháru a po prvních sedmi kolech se držely v čele soutěže. Když podlehly pouze v derby Pičínu. „Úvod sezony nám vyšel skvěle. Měli jsme velmi široký a kvalitní kádr, což se projevovalo na našich výsledcích, myslí si předseda klubu Antonín Švejnoha. Zároveň přiznává, že spolu se svými kolegy v té době diskutovali nad možnou otázkou postupu. „Ano. Bavili jsme se o tom, ale za sebe mohu říct, že bych asi byl proti, i když by se to samozřejmě odhlasovalo na schůzi. Myslím, že kádr bychom na to měli, peníze také, protože máme podporu obce, ale organizačně je krajská soutěž mnohem náročnější. Nakonec se ale ukázalo, že se jednalo o předčasné spekulace, alespoň tedy v této sezoně,“ povzdychl si Švejnoha.

Antonín Barák.
Antonín Barák opět zazářil a věří, že Udine bude stoupat tabulkou


Od osmého kola totiž přišla série tří porážek proti hlavním konkurentům v boji o postup. Rosovice postupně nestačily na Milín, Spartak Příbram B ani Luhy a začaly se propadat tabulkou. „Bohužel se sešlo několik nepříjemných okolností. Hlavním důvodem bylo, že jsme se od zápasu s Milínem přestali scházet a byli jsme rádi, že jsme složili základní jedenáctku. Někteří hráči byli zranění, jiní zase pracovně vytížení a zrovna proti takovým soupeřům to bylo klíčové,“ říká zklamaně rosovický předseda.

MOL Cup 2017 MFK Dobříš - Slovan Liberec 0:3
Největší zážitek? Jednoznačně zápas proti Slovanu Liberec, říká Martin Hemr


Antonín Švejnoha, kromě toho že plní v klubu roli předsedy je také aktivní hráčem a střeží prostor mezi třemi tyčemi. Sám se tak spolu se svými spoluhráči podílel v závěru podzimu na opětovném zlepšení výsledků, když v závěrečných třech kolech Rosovice porazily Podlesí B, Jince a uhrály bod s Trhovými Dušníky. Díky tomu jim tak po podzimu patří šesté místo v tabulce. „V závěru se vrátilo několik klíčových hráčů a naše výsledky šli opět nahoru. V současné době jsme na šestém místě a do jarní části půjdeme s tím, že chceme skončit v nejlepší pětce soutěže, to je pro nás momentální priorita, uzavřel Antonín Švejnoha.