„Je to určitě krok v mé kariéře. Jsem moc rád, že tady můžu být," řekl útočník původem z Drozdova u Hořovic, který ve středu oslavil třiadvacáté narozeniny. Opustit klub, v němž fotbalové vyrůstal od dorosteneckého věku, pro něj nebylo lehkým rozhodováním. „Těžké to bylo, protože v Příbrami byla dobrá parta a super lidi. Ale už jsem tam byl dlouho a cítil, že potřebuji změnu prostředí," vylíčil.

V podzimní části rozšířil sbírku svých prvoligových startů o třináct na 33 a upozornil na sebe třemi góly, mimochodem právě i do sítě Dukly, celkem má na kontě ještě o jeden víc. Ani to ovšem týmu nestačilo na víc než devět bodů a poslední místo v nejvyšší soutěži s pořádnou jarní fuškou směrem k záchraně.

„Dělali jsme spousty chyb a v několika zápasech měli i dost smůly," ohlíží se Patrik Brandner. Jarní snažení svěřenců trenéra Rady hodlá pozorně sledovat. „Už jen kvůli klukům, protože jsem s nimi v kontaktu. Budu jim přát, aby udělali co nejvíce bodů a podařilo se to zachránit, i když vím, že to bude velice těžké."

V Praze Brandner rozšíří kolonii svých vrstevníků z úspěšného příbramského ročníku. Antonín Barák kope ve Slavii a Dominik Mašek v Bohemce. „Je to super pocit, když vidíte kluky, se kterými jste hrál a vyrůstal. Oběma moc přeji, ať se jim daří," vzkázal na dálku novopečený Duklák.

Než se trenéru Hynkovi přihlásil na úvodním tréninku, dal si během vánoční dovolené od fotbalu a sportu oraz. „Vypustil jsem hlavně kvůli zdravotním problémům, protože mě ještě trápí kloub na palci z posledního domácího zápasu proti Jihlavě," objasnil hráč s dvěma starty za reprezentační dvacítku, který přestup do Dukly považuje za jeden z nejlepších vánočních dárků, jaký mohl dostat…