Příbramský klub vychoval během své historie celou řadu skvělých hráčů, kteří by zaplnili více, než jen dva týmy. Proto se musela stanovit určitá kritéria, která výběr z plejády skvělých příbramských fotbalistů trochu zúžila. „Dali jsme si se synem dva styčné body. První, že se ho zúčastní hráči, kteří prošli základnou na Březových Horách. Druhou podmínkou bylo, že odehráli alespoň jedno utkání v nejvyšší soutěži,“ nastínil kritéria při výběru hráčů Antonín Barák starší.

I tak zůstal výběr široký, ale počet hráčů už mnohem více odpovídal potřebám dvou celků. „Vzešly nám z toho čtyři desítky hráčů, kterým se náš nápad velmi líbil a většina z nich potvrdila Tondovi účast okamžitě nebo do druhého dne,“ byl potěšen Barák.

PŘEDSTAVÍ SE IKONY I SOUČASNÉ HVĚZDY

Diváci tak budou moci po dlouhé době vidět ikony příbramského fotbalu, z nichž většina již ukončila profesionální kariéru. „Do mé první fotbalové třídy, kterou jsem vedl, patřil Honza Riegel, který dlouhou dobu brázdil ligové trávníky. Pod ním pak do nižších ročníků chodili Miroslav Slepička, Vašek Janů, Petr Jendruščák, bratři Mackové, Petr Javorek, Stanislav Nohýnek nebo Daniel Tarczal. Nikdo z nich by neměl chybět,“ řekl Antonín Barák.

Chybět ale nebudou ani mladší hráči, kteří aktuálně působí nejen na českých, ale i evropských trávnících. „Mladší generace bude zastoupena Antonínem Barákem, Dominikem Maškem, Tondou Fantišem, Alešem Matějů, Tomášem Wágnerem, Milanem Mišůnem, bratry Pilíky a spoustou dalších skvělých fotbalistů,“ uvedl Barák starší.

Do Příbrami dorazí i Václav Černý, který však do utkání kvůli zranění kolene nezasáhne. Otazník visí i nad startem Tomáše Zápotočného, jehož trápí natržený sval. I on však bude přítomen na stadionu. Nebude chybět ani vzpomínka na Františka Rajtorala.

LEGENDY I MEZI KOUČI

Hvězdné obsazení nebudou mít jen oba kádry, ale také trenérské lavičky. „Napadlo nás, že bychom na ně mohli postavit kouče, kteří se v Příbrami dlouhá léta podíleli a stále podílejí na výchově talentů. Jedná se o Josefa Csaplára, Václava Černého staršího, Emila Černého, Ervína Reichenauera a Jana Pechláka,“ prozradil Barák.

O přesném rozdělení hráčů do týmů ale zatím rozhodnuto není. „Ještě jsme nad tím nepřemýšleli. Soutěže nejsou u konce a někdo se třeba může zranit, což by byla obrovská škoda. Určitě ale budeme vycházet z jednotlivých postů,“ má jasno Barák.

Ten na závěr nevyloučil, že by se fanoušci mohli při menší obměně dočkat podobné akce i v budoucnu. „Čeká nás naprosto ojedinělý projekt a myslím, že půjde o opravdu skvělou podívanou. Jeho pokračování není vyloučené, ale záleží, jak to dopadne letos.“