Průběh prvního poločasu vypadal, že soupeři se rozhodli hrát bez obran. Hrál se bezstarostný, ofenzivní fotbal, ve kterém šance střídala šanci. Po deseti minutách zahrozily Přestice, ale střela domácího hráče orazítkovala pouze břevno Vančátovi branky. Sedlčany odpověděly o čtyři minuty později. Kdolský napřáhl a jeho dalekonosná střela skončila v síti. Jenže už za šest minut srovnal stav Milota. „Předtím jsme mohli zvýšit vedení, ale příležitost jsme neproměnili a soupeř nás potrestal,“ zalitoval sedlčanský kouč Ladislav Šach.

Hodně vzruchu přinesla 25. minuta. Nejprve se Sedlčany dožadovaly penalty, ale rozhodčí je nevyslyšel. „Obránce Přeštic zahrál rukou, což přiznali i domácí funkcionáři,“ řekl Šach. Vzápětí se ale sudí rozhodl odpískat kontakt Němce s domácím útočníkem a Jakub Bešta z penalty otočil skóre.

Z vedení se však Přeštice radovaly pouze sedm minut. Sedlčanům pomohla k vyrovnání další dalekonosná střela, kterou tentokráte vyslal Hofman a přestože se zprvu zdálo, že branku příliš neohrozí, nakonec zapadla do sítě. Fotbalová divočina ale pokračovala i nadále. Za další tři minuty využil zmatku v pokutovém území hostů Pavel Bešta a Přeštice znovu vedly. Poslední slovo však měl v první půli sedlčanský Haas, který pět minut před pauzou potrestal chybu gólmana a srovnal na 3:3. „To co obě mužstva v prvním poločase předvedla nemělo s fotbalem nic společného,“ byl udiven strhujícím průběhem Šach.

Po přestávce se hra uklidnila a na hřišti dominoval jen jedno mužstvo, to sedlčanské. Ovšem nevyužilo celou řad u šancí. V té největší napálil Haas pouze tyč a tak musely rozhodnout penalty.

V nich se sedlčanští střelci nemýlili. Gólman Vančát naopak jeden přeštický pokus zlikvidoval a Sedlčany tak získaly bod navíc. „Za druhý poločas jsme si druhý bod zasloužili. Ve vyrovnané tabulce mají i dva body cenu zlata,“ zhodnotil spokojený Ladislav Šach.

Přeštice – Sedlčany 3:4 po pen. (3:3). Branky: 20. Milota, 26. J. Bešta (pen.), 34. P. Bešta – 14. Kdolský, 31. Hofman, 40. Haas

Sedlčany: Vančát – Repetný, Vystyd, Kdolský, Hofman (46. Lípa)– Krůta (46. Hájek), Dvořák, Kvěch, Soldát, – Haas (76. Senft), Němec.