Jediní zástupci ze středních Čech ragbisté ze Sedlčan na sobotní turnaj v plážovém ragby přihlásili dokonce dva týmy. Kromě ženské týmu se na písku představí i muži.
„Očekávám, že zase budu nejstarším hráčem turnaje,“ přiznává duše sedlčanského ragby jednapadesátiletý Miloš Vodrážka. „Nemohu zůstat doma, to bych tomu dal. Když jsem si to vymyslel, že sem pojedeme, tak musím jít sám příkladem. “ vysvětluje roli veterána ragbista ze sedlčanské kotliny a kupodivu volí stejná slova jako před rokem Miloš Vodrážka.
„Ostatně, jak se ragby na pláži hraje, mohou poznat diváci, kteří se přijdou podívat v sobotu k Hostivařské nádrži v Praze. Přímo na místě dění zápasy budou komentované, ale i tak, je dopředu dobré vědět, že hrají jen čtyři hráči a to naboso,“ řekl na úvod jeden z pořadatelů ragbyový reprezentant Jiří Skall a pokračoval: „Borci nesmí jako při ragby míč přihrávat dopředu a musí jej dopravit do brankoviště. Máme dvě kategorie. Soutěž, při které se smí skládat a soutěž, kde je hráč zastaven při pouhém dotyku od soupeře. Očekáváme, že turnaj, který začne v 9 hodin, skončí kolem 19 hodiny slavnostním vyhlášením,“ dodal k ragbyové akci léta Jiří Skall.