Dvojnásobný šampion Superligy malého fotbalu z hlavního města ukázal proti poslednímu celku celostátní soutěže sílu. Už první poločas ovládla Praha 6:0, dvakrát se trefili evropský i světový šampion Stanislav Mařík a pražský hrající kouč Václav Socher. „Ke konci první půle to opravdu vypadalo dobře, a když dopadla jasně v náš prospěch, už jsem tušil, že utkání zvládneme,“ prohlásil pražský útočník David Baran.

Za deset minut druhého poločasu dali Pražané čtyři branky, přesto vedli jen 9:1. Stanislav Mařík vedle tří do příbramské sítě a čtyř asistenci zaznamenal i zásah do vlastní brány. „Praha měla výbornou sestavu a ukázala kvalitu,“ hlesl příbramský mladík David Malý.

Desátou trefu přidal domácí kanonýr Tomáš Kounovský, za hosty jen korigoval Jiří Mareš. „Od začátku jsme věděli, že to bude těžké, nepřijeli jsme v nejlepší sestavě, onemocněl nám taky hlavní gólman. Snažili jsme se aspoň držet míč, abychom nedostávali tolik gólů, bohužel jsme špatně bránili. Pak se nám zranil jeden hráč a dohrávali jsme v pěti bez střídání. Moc sil dopředu jsme tak neměli,“ litoval Malý.

Posledně dvě trefy zaznamenali Mařík a hostující brankář Marek Branžovský, který si taky dal vlastní gól. „Myslím, že skóre opravdu odpovídá zápasu, byli jsme od první chvíle lepší. Příbram přijela s taktikou, že bude bránit od půlky a při zisku míče hrát s brankářem, což popravdě neměla tolik zvládnuté, aby využila při hře početní převahu. V takovém zápase rozhoduje první gól, který se nám podařil, pak už jsme byli klidnější a využívali okénka v obraně Příbrami,“ poznamenal Baran.

ROZHODLO SEDMNÁCT MINUT

O dva dny později se příbramský výběr v dohrávce šestého kola představil v Jihlavě, kde to zprvu vypadalo na jasnou záležitost v podání domácích. Už v sedmnácté minutě zvyšoval domácí Robin Demeter svou druhou brankou v utkání už na rozdíl čtyř gólů. Jenže v průběhu druhého poločasu přišlo jihlavské polevení, které Středočeši využili ke snížení. Stíhací jízdu ovšem do úspěšného konce nedotáhli.

Právě úvodní náskok Jihlavy se nakonec ukázal jako rozhodující. „Začali jsme relativně dobře, zodpovědně jsme bránili a vytvořili si nějaké šance. Jak jsme dostali první gól, úplně se naše hra zbortila a domácí nám to tam trošku nasypali,“ souhlasil příbramský hráč Lukáš Havelka.

Po jeho snížení vstřelil domácí Radim Šuta v závěru poločasu dva góly a zkompletoval hattrick. Po něm ještě korigoval výsledek první půle na 6:2 hostující Ondřej Drašnar. „V prvním poločase jsme hráli výborně, dali šest gólů a dostali jen dva, měli jsme utkání pod kontrolou. Bohužel ve druhé půlce jsme se tak nekoncentrovali, obdrželi jsme zbytečné góly. Nakonec jsme si výsledek pohlídali, takže spokojenost s vítězstvím,“ hodnotil duel jihlavský útočník Šuta.

Vstup do druhé půle zase vyšel lépe domácím, když třetí branku v zápase vstřelil Demeter, jenže pak se prosazovali hlavně Středočeši. Nejprve odpověděl Jakub Tošovský a po zvýšení jihlavského útočníka Richarda Svobody dala Příbram ještě dvě branky. Jednu vstřelil Drašnar a na druhou přihrál Danielu Hájkovi. „Ke konci nám už o nic nešlo, takže jsme se aspoň snažili dát nějaké branky. Ve finále jsme mohli uhrát lepší výsledek. Kdybychom na začátku dali gól, když jsme si vytvořili příležitosti za stavu 0:0, bylo to jiné,“ mrzelo Havelku.

V posledních devíti minutách už branka nepadla a domácí si triumf vzít nenechali. „Příbram měla nějaké šance, pak jsme se i trošku strachovali, protože chodili dva na jednoho, tři na jednoho, ale díkybohu gól už nedali a dopadlo to pro nás nakonec dobře,“ ulevilo se Šutovi.

Příbram se tak s jednou výhrou a šesti prohrami nadále krčí na poslední deváté pozici celostátní soutěže. „Trápí nás špatná koncovka. Neproměňujeme šance, což se dělo i v Jihlavě. Vytvoříme si příležitosti, které nedáme, zatímco pokud má takové soupeř, potrestá nás,“ uvažoval Havelka.

Praha – Příbram 12:2 (6:0). Branky a nahrávky: 8. Socher (Uhlíř), 10. S. Mařík (Kounovský), 14. Šultes (S. Mařík), 19. Hakl (S. Mařík), 26. Socher (S. Mařík), 28. S. Mařík (Faitl), 36. Hakl, 38. Uhlíř (Kounovský), 40. Kounovský (S. Mařík), 42. Kounovský (Socher), 48. S. Mařík (Šultes), 50. Branžovský (vlastní) – 38. S. Mařík (vlastní), 45. Mareš (Malý). Rozhodčí: Růžička – Kubečka. ŽK: Uhlíř (Praha). Diváci: 10.

Praha: Bellada (Stehno) – Hakl, Socher, Baran, Šultes, S. Mařík, Kounovský, Faitl, Uhlíř.

Příbram: Branžovský – P. Junek,Mareš, D. Hájek, Mart. Štochl, Dražan, Malý.

Jihlava – Příbram 8:5 (6:2). Branky a nahrávky: 6. Demeter, 9. Šuta (Svoboda), 12. Plichta, 17. Demeter (Plichta), 22. Šuta (Demeter), 26. Šuta (Svoboda), 33. Demeter (Plichta), 43. Svoboda (Šuta) – 20. Havelka (PK), 28. Drašnar, 38. Tošovský, 44. Drašnar, 51. Hájek (Drašnar). Rozhodčí: Moder – Novák. ŽK: Kavka – Demeter. Diváci: 10.

Jihlava: Konrád – Fejt, Kavka, Průcha, Svoboda, Demeter, Šuta, Plichta.

Příbram: Říha – Tošovský, Havelka, D. Hájek, V. Hájek, Dražan, Drašnar, Chytka.