Specifický zápas musel pociťovat zejména Pavel Horváth. Vždyť ještě v zimě vedl Příbram jako hlavní kouč, nyní už coby asistent Michala Bílka stál na druhé straně. „Pohár chceme vyhrát. Příbram je první překážkou na cestě k trofeji, musíme ji překonat,“ hlásil už jako kouč Viktorie před úterním zápasem Horváth. Ukázalo se však, že hned prvního protivníka bylo těžké překonat.

Oba soupeři začali zostra a než se stačili pořádně oťukat, svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Na úvodní trefu hlavou v podání Havla odpověděl stejně rychle ranou Zorvan. Poté se však hra uklidnila. Kombinované sestavě domácích vázla kombinace, naopak Příbrami remízový výsledek evidentně vyhovoval a zdráhala se útočných akcí.

Vyrovnaný stav 1:1 vydržel dlouho. Pokus Chorého skončil na břevnu, v další akci pak přestřelil. Před odchodem do šaten se ozvali i hosté a jejich spasitel v posledních utkáních Dedič. Proti němu se ale vytáhl Hruška.

Viktorii vysvobodila až šťastná teč Šulce, který tečoval střelu Kayamby mimo dosah Šimana. Příbram už se pak na vyrovnání nezmohla a třetí kolo MOL Cupu ase stalo pro ní konečnou. „„Nemáme za co stydět, odehráli jsme kvalitní partii s výborný soupeřem. Jsem na hríče hrdý, jak utkání zvládli, že jsme donutili Plzeň hrát naplno až do konce. Mrzí mě druhý inkasovaný gól, který padl po několika odrazech a ještě o tyč,“ litoval příbramský kouč Jozef Valachovič.

Jeho svěřenci se dočkali uznání i ze strany soupeře. „Viděl jsem Příbram na Dukle a musím říct, že hrála velmi dobře. Takže jsme ji nepodcenili, ale oni dobře bránili, spoléhali na rychlé brejky. Vysoký útočník Dedič podržel hodně míčů, nebylo to jednoduché utkání. Jsem rád, že jsme ho zvládli,“ doplnil příbramského kolegu po utkání hlavní plzeňský kouč Michal Bílek.

Plzeň – Příbram 2:1 (1:1)

Branky: 4. Havel, 65. Šulc – 9. Zorvan. Rozhodčí: Pechanec – Vodrážka, Flimmel. ŽK: 1:2. Diváci: 1831.

Plzeň: Hruška – Havel, Hejda, Pernica, Hybš – Janošek, Kalvach (57. Bucha) – Kopic (57. Kayamba), Čermák (57. Mosquera), Šulc (90. Káčer) – Chorý (70. Beauguel).

Příbram: Šiman – Cmiljanovič (84. Dočekal), Halinský, Vilotic, Mezera – Procházka, Pilík (84. Švestka), Petrák (67. Vávra), Langhamer (78. Sus) – Dedič, Zorvan.