Příbram sice ve vyrovnaném duelu před skvělou kulisou téměř sedmi tisíc fanoušků dostala v nástupu do druhého poločasu branku od Puškáče, ale už v 53. minutě vyrovnal pěkně zakončeným únikem Květ a remízu už hosté udrželi.

Dramatická situace se zrodila v 81. minutě, kdy po faulu Skácela oplácel domácí Kayamba a oba dostali červenou kartu.

„Jsem hrozně utahaný. Chtěli jsme si to rozdat o první místo a byl to zajímavý a dramatický zápas, jehož výsledek nás dostává do I. ligy,“ ulevil si po zápase v rozhovoru pro Českou televizi trenér Příbrami Josef Csaplár. A přiznal, že je šťastný, jak se vedení klubu, realizačnímu týmu i hráčům povedlo vydupat za rok ze země postupovou pohádku. „Všechno jsme vydrželi. Vezměte si, že v červnu, když jsem přišel, zůstal v mužstvu vlastně jediný hráč. Zbytek posháněl majitel klubu pan Starka a něco i my. Postupně jsme se k něčemu dopracovávali a teď se radujeme,“ dodal Csaplár.Jeho protějšek Roman Skuhravý prohlásil, že je maximalista a že jeho Opava hrála špatně. Neměli jsme pohyb, předržovali balon. Přesto jsme dali gól, jenže pak nedáme obrovskou šanci a na druhé straně nedostoupíme hráče - vyrovnáno. Jsme čeští hráči, a jak můžeme polevit, tak polevíme,“ zalitoval Skuhravý, který přitom toužil po skvělé rozlučce s báječnými opavskými fanoušky.

Do kamer ČT promluvil také autor postupové příbramské trefy Roman Květ. „Jsem hrozně rád, že jsme všechno zmákli, je to skvělý pocit a všichni to užíváme. Také naši fanoušci byli skvělí,“ pochválil kluky, kteří neváhali v cestě za svými miláčky přejet celou republiku.

Opava – Příbram 1:1 (0:0). Branky: 48. Puškáč – 53. Květ. Rozhodčí: Franěk – Pospíšil, Vlasjuk. ŽK: Soldát (PRI). ČK: 81. Kayamba – 81. Skácel. Diváci: 6495.

Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Helebrand – Schaffartzik, Kayamba, Janetzký, Jursa (74. Jurečka), Hrabina (64. Zapalač) – Kuzmanović, Puškáč (87. Smola).

Příbram: Boháč – Skácel, Tregler, Kodr, Soldát (52. Grajciar) – Hlúpik, Květ, Kilián, Průcha – Slepička (79. Ayong), Fantiš (72. Antwi).