Začněme u A týmu. V něm nechybí příbramský odchovanec a nynější hráč italského Udine Antonín Barák. Ten se představil ve výborném světle ve čtvrtečním utkání kvalifikace mistrovství světa v Ázerbajdžánu, kde svou čtvrtou reprezentační brankou rozhodl o vítězství našeho týmu 2:1.

Kvalifikace pokračuje zítra, kdy čeká na fotbalisty závěrečný zápas, ve kterém na domácí půdě v Plzni přivítají San Marino.

Své zastoupení mají Příbramáci i v reprezentaci do jednadvaceti let, kam byli nominováni obránce Brightonu Aleš Matějů a záložník Ajaxu Václav Černý.

Lvíčata mají za sebou modelové utkání proti Bohemians Praha 1905, ve kterém zvítězili 3:1 a Václav Černý se na vítězství podílel jednou asistencí. Nutno podotknout, že v utkání zazářil Matěj Pulkrab, který vstřelil jednu branku a přidal ještě asistenci. Matěj sice není spojen s Příbramí, ale pojí ho rodinné vazby s nedalekou Dobříší.

V dresu „klokanů“ pak do utkání nastoupil další příbramský odchovanec a člen širšího kádru reprezentační jednadvacítky Dominik Mašek.

Utkání sloužilo jako příprava pro nadcházející pondělní duel kvalifikace mistrovství Evropy v Chorvatsku, kam tým zítra odletí. „To že se vyhrálo, je pro nás všechny moc důležité vzhledem k pondělnímu zápasu v Chorvatsku,“ uvedl Černý v rozhovoru pro oficiální stránky reprezentace.

Příbramské odchovance také nominoval trenér reprezentace do dvaceti let Karel Krejčí, který pro zápasy Elite Tournament vybral brankáře Martina Jedličku a obránce Josefa Kvídu s Matějem Chalušem.