„Myslel jsem si, že uděláme úspěch, ale že celý turnaje vyhrajeme, to ne,“ přiznal trenér vítězného celku a učitel základní školy Březové Hory Jaroslav Brunclík. Sám věděl, že jeho tým je silný, ale zatím na úrovni kraje, co se týče celostátního finále, které se hrálo dva dny, tam už si tak jistý nebyl.

Nakonec se ale největší zbraň objevila v jeho týmu. Valery Koffi nasázel 23 gólů, z toho šest ve finále, a bezpochyby se stal jasným lídrem příbramského celku. Ostatní předčil jak v individuálních herních činnostech. Při jednom z gólů si ze soupeřů udělal slalom a následně nekompromisně zakončil.

I spoluhráči vycítili jeho schopnosti a vytvářeli mu prostor na hřišti. O žádnou taktiku, že by se hrálo všechno přes něj, se ale nejednalo. „Nechávali jsme hru právě na nich. V tomhle věku chceme, aby se objevili tihle kreativní hráči. Vůbec jsme jim neříkali, ať hrají schválně na něj,“ podotkl Brunclík.

Základní kostrou týmu bylo kvarteto hráčů z příbramského fotbalového klubu, kteří hrají pod vedením Valeryho Koffiho staršího který si prošel slávistickým dorostem a byl i spoluhráčem Vladimíra Šmicera. I on byl byl velkým talentem, moc daleko to ale nedotáhl. „Vede je dobře, což je vidět jak v trénincích, tak v zápasech. Příprava byla samozřejmě v oddíle, ale trénovali jsme i ve škole,“ řekl Brunclík.

V hledáčku pražských “S“

„Dal jsem ve finále šest gólů, ale celý turnaj byl těžký. Dokázali jsme se domluvit, když jsme chybovali. Zlepšovali jsme se,” líčil nadšeně Valéry Koffi mladší, nejlepší hráč vítězů. „Pro mě je vzor Mbappé. Jednou bych chtěl hrát ligu. V Teplicích se mi povedlo dát můj nejhezčí gól po přeběhnutí celého hřiště,” přidal talentovaný štírek po skolení mladoboleslavské ZŠ a MŠ ve středočeském finále.

Jeho individuální technika a schopnosti převyšovali i finálový zápas. Mladoboleslavští se ho marně snažili zastavovat. Nemohl tak uniknout pozornosti dvěma největším českým klubům Slavii a Spartě. „Budeme se ho snažit hlídat, ale uvidíme. Tatínek je rozumný, chce ho nechat rozvíjet v Příbrami,“ uvedl Brunclík. Koffi starší tak nechce nic uspěchat v kariéře svého syna.

Velký úspěch, a jeden z největších v historii školy, na fotbalovém trávníku neunikl ani zájmu ve škole. „Všichni nám drželi palce. Spousta lidí nás sledovala v televizi, ředitel přijel na poslední den,“ komentoval Brunclík. On s celým týmem byli druhý den pozvány do ředitelny, kde byli Josefem Strejcem pochváleni osobně.