Ano, je to už neuvěřitelných 37 let, kdy Kantoři Příbram získali na republikovém finále v Plzni titul Mistra Československa v halové kopané – tehdy velice populární soutěž „Líný míč – Mladý svět“. Parta sportujících učitelů a jejich kamarádů se v té době scházela v tělocvičně každý týden. Od roku 1991 se jejich „hlavním stanem“ stala tělocvična základní školy na Březových Horách, kde každý čtvrteční večer probíhala lítá fotbalová klání. S přibývajícím věkem aktérů se ale četnost těchto setkání snižovala a šlo spíše o nárazové akce.

Velkým impulzem pro obnovení setkávání při sportování bylo představení nového sportovního odvětví pro seniory starší šedesáti let – walking fotbal, tedy fotbal v chůzi. Hra při které je zakázáno běhat. A před čtyřmi lety přišlo pozvání od FAČRu (Fotbalová asociace ČR) na I.MČR ve walking fotbalu. Letos tedy vyjeli Kantoři Příbram opět do Prahy na již IV. MČR a vedli si velice úspěšně.

Martin Macík vstoupil do Rallye du Maroc na výbornou
Video: Skvělý start v Maroku! Macík ovládl úvodní prolog

Vstup do turnaje se sice příliš nevydařil a prohráli s týmem Inter fitnes Praha 2:5. Dál už ale celý turnaj prošli bez porážky. Nejprve po řadě neproměněných šancí pouze remizovali se Seniorem Teplice 2:2, následně porazili 4:0 Senior fitnes Praha a remizovali s FC Jílové 4:4. V posledním zápase dokázali porazit 1:0 pozdějšího vítěze Golden Gate Benešov. Tímto vítězstvím si zajistili výborné konečné 3.místo. Na zisku poháru a bronzových medailí se letos podíleli: Josef Bláha I, Josef Bláha II, Jaroslav Černý, Karel Dostálek, Jan Pechlák, Petr Spilka, Miroslav Slepička a výrazné posily z naší „juniorky“ – čerství šedesátníci Josef Czaplár a Pavel Plíhal. Tento úspěch Kantorů opět připomněl Příbram nejen jako baštu malé kopané, ale nyní snad i walking fotbalu seniorů.