Příbramští si právo účasti vybojovali na jednom z předcházejících kvalifikačních turnajů, kde dokonale využili domácího prostředí, když ho ovládli před Prahou - ta si společně s Příbramí také vybojovala účast v Superfinále. Před jeho startem byli Středočeši považováni za černého koně.

Jejich mise začala v Boskovicích semifinálovým utkáním S Olomoucí. Tu Příbram porazila po dvou brankách Bašíka a trefě Čížka 3:0. „Samozřejmě jsme šli utkání vyhrát, ale nečekali jsme, že Olomouc bude tak těžký soupeř. Podařilo se nám dát góly, které nám umožnila vlastními chybami, ke konci jsme měli štěstí, že jsme nedostali tři branky. Musím pochválit gólmana, který nás podržel,“ vyzdvihl spoluhráče dvougólový střelec Pavel Bašík.

„V prvním poločase jsme si proti Příbrami nevytvořili šanci, skoro jsme nevystřelili, špatně jsme zakončovali. Přišla jedna chyba vzadu a Příbrami se už hrálo líp, je to o prvním gólu,“ řekl olomoucký hráč Lukáš Vychodil.

Ve finále čekalo Příbram Brno, které předtím porazilo Blanensko 3:1. Mladíci z jihomoravské metropole nakonec zvládli i souboj o titul, když přejeli Příbram 7:1. „Vítězství přináší vždycky krásný pocit, výhra je sladká a vážím si jí. Když jsme ve finále vyrovnali, nastartovalo nás to a od té doby jsme byli lepší, šli jsme si za vítězstvím,“ prohlásil brněnský útočník Dominik Moučka.

Příbramští sice v utkání vedli, když se prosadil Vyšín. Brněnští hráči ale dokázali ještě do přestávky skóre otočit a po pauze zlomili odpor soupeře dalšími pěti brankami. „Brno hrálo líp, víc bojovalo, nám se nedařilo, kazili jsme zbytečné balony. Dostali jsme zbytečný gól na 1:2, ten nás asi zlomil. Chtěli jsme vyhrát, nedá se nic dělat,“ soukal ze sebe příbramský záložník Josef Čížek.

Brno slavilo v Boskovicích double. Ve finále mužského Superfinále totiž brněnský výběr porazil Jihlavu 5:3 v prodloužení.