Proti Českým Budějovicím nastoupila Příbram od úvodu v nejsilnějším možném složení. Obranu dirigoval Tomáš Zápotočný, tvůrcem hry byl kapitán Peter Grajciar a o nebezpečí se staral nejlepší příbramský střelec v podzimní části Karsten Ayong. To vše zezadu jistil spolehlivý gólman Marek Boháč.

Hrál se vyrovnaný duel, který ale nenabídl příliš vyložených šancí. Poločasové skóre 0:0 tak nebylo žádným překvapení. „V prvním poločase nastoupilo více zkušených hráčů. Jejich výkon nebyl špatný, hráli bez chyb, což bylo důležité,“ naznačil kouč Csaplár pozdější problémy.

Před startem druhé části příbramští trenéři vyměnili několik hráčů a dali příležitost nadějným mladíkům. Málokdo by možná čekal, že hra hostů půjde nahoru, ale opravdu se tak stalo. „Ve druhém poločase jsme se rozhodli nasadit několik mladých hráčů a trochu paradoxně jsme předvedli lepší herní výkon,“ kvitoval Csaplár.

Díky kvalitní kombinační hře Příbramští soupeře v útočné fázi přehrávali, jenomže menší zkušenost se projevila několika lacinými taktickými chybami, které dokázaly Budějovice využít.

Nejprve se prosadil v 56. minutě Švantner, na kterého navázal v 69. minutě Petr Javorek. Gól příbramského odchovance, který u Litavky odehrál i sedm zápasů v nejvyšší soutěži, se později ukázal jako vítězný, protože Příbram už jen zásluhou Květa, který trefil ze 40 metrů odkrytou domácí svatyni, korigovala na 2:1. „V prvním poločase jsme nedělali hloupé chyby, které nás nakonec stály výsledek. Klukům jsem říkal, že ve druhé půli to byl hezký, ale dorostenecký fotbal. Zkušení hráči vědí, že je důležité držet vlastní pokutové území a tak laciné chyby neudělají,“ poukazuje na rozdíly příbramský lodivod.

Zklamání z konečného výsledku alespoň trochu mírnila spokojenost s předvedenou hrou. „Bylo to hezké utkání. Moc se mi líbilo a mělo velmi zajímavou kvalitu. Samozřejmě jsem si představoval lepší výsledek, ale dá se říct, že s kvalitou hry jsem docela spokojen. Doufejme, že to bude lepší na jaře,“ dodává Josef Csaplár.

SK Dynamo České Budějovice – 1.FK Příbram 2:1 (0:0). Branky: 56. Švantner, 69. Javorek – 81. Květ.
1. FK Příbram: Boháč – Zápotočný (46. Soldát), Tregler, Kodr (68. Ric), Antwi – Grajciar (46. Kilián) , Květ – Fantiš, Vejvar (46. Průcha), Matoušek – Ayong.