Domácí vedli už v prvním poločase zásluhou Sirotka, ale pak našel Maroušek přesným centrem Nádeníčka a kanonýr Slaného hlavou vyrovnal. Po přestávce měl další velkou možnost, kterou ale domácí gólman kryl. Na druhé straně se jednou zaskvěl také hostující brankář Sedlák. Ten ale v samotném závěru neměl nárok na prudké zakončení Pazderníka, který mířil pod břevno po parádní kombinaci tochovického celku.

"Naše zlepšení v přístupu a týmová práce přinesla i zasloužený výsledek. Přestože hosté měli par zajímavých útoků, naši hraci si vytvořili více brankových příležitosti, zvlášť ve druhé puli. V závěru naši hraci kontrolovali hru na polovině soupeře a zaslouženě jsme okusili chuť vítězství," ulevil si trenér Tochovic Marek Zárybnický.

Pořád se sice jedná o předsezonní období a důležitější zápasy přijdou až za měsíc, mohl mít konečně hlavní trenér ze svých svěřenců radost. "Všichni borci se přesvědčili, že jen těžká dřina a týmová práce může přinést zmiňovaný výsledek. Věříme, že uzdravující se nemocní a zranění ještě zkvalitní následující tréninky a náš výkon půjde pomalu ještě více nahoru," prohlásil tochovický kouč.

Přípravné utkání před sezonou si pochvalovala i druhá strana. „Prohráli jsme, nicméně zápas byl vyrovnaný a pro přípravné účely výborný. Na konci jsme si se soupeřem popřáli, abychom se v nadcházejícím ročníku nesešli ve stejné soutěži,“ připomněl vedoucí celku Slaného Milan Šúr hrozbu obou mužstev, jimž hrozí pád do krajského přeboru.

Tochovice - Slaný 2:1 (1:1)

Branky: Sirotek, Pazderník - Nádeníček