Pojďme ale hezky od začátku. Do utkání vstoupili oba týmy aktivně a hned v úvodních minutách si vypracovaly po jedné šanci. Hosté dokonce vstřelili branku, ale ta platit nemohla, protože stejně jako krátce předtím při šanci domácích, byl mávaný ofsajd.

Poté převzali iniciativu hráči Dobříše a střelou z hranice pokutového území zahrozil Maryška. Stejný hráč si v 15. minutě naběhl na centr Václava Šraina za obranu, překonal brankáře, ale míč v cestě do sítě zastavila tyč. Následovala série dorážek domácích hráčů, z čehož vyplynul faul na Matějku a byla z toho penalta. Tu proměnil s přehledem, střelou k pravé tyči, Dort – 1:0.

I po úvodní brance byli aktivnější hráči MFK. Šedivého v domácí brance prověřili hosté poprvé ve 30. minutě, ten se však střelou Sedlice zaskočit nenechal.

Dobříš hrozila především ze standardních situací, především po rohových kopech a dlouhých Maryškových autech. Po jednom z rohů zahrál hostující hráč v pokutovém území rukou a byla z toho druhá penalta. Opět se k ní postavil Dort, tentokrát si sice vybral opačnou stranu branky, ale stejně jako v prvním případě s přehledem proměnil. Brankář Pavelec sice vystihl stranu, ale na střelu nedosáhl – 2:0.

V samotném závěru prvního poločasu byla k vidění největší šance Jankova v dosavadním průběhu utkání, když domácí kapitán Talůžek při pokusu přihrát míč hrudí do náruče Šedivého, orazítkoval levou tyč vlastní branky. Následně pak ale spolu s brankářem své zaváhání napravil – do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro MFK Dobříš.

I ve druhém poločase pokračovali domácí v útočné hře a měli několik šancí na navýšení skóre Maryška, Jan Šrain ani Matějka ale neuspěli. Na druhé straně překazil šanci hostů včasným vyběhnutí Šedivý.

Přesto přišel v 70. minutě trest pro domácí za neproměněné šance. Na centrovaný míč z levé strany Šedivý nereagoval a Burger dotlačil míč do sítě – 2:1.

Jankov se dostal rázem zpět do hry. Pokoušel se o vyrovnání, ale zodpovědná obranná hra domácích ho příliš do šancí nepustila. Naopak domácí hráči využívali stále otevřenější obrany hostů k rychlému přechodu do útoku a nebezpečným brejkům. Počet gólů však navýšit nedokázali, když ani Junek v samotném závěru neproměnil únik, kdy běžel sám na gólmana. Skoré se už nezměnilo a Dobříš dokázal ukončil sérii tří porážek.