Už si prý sbalil svoje věci, rozloučil se se spoluhráči a opustil tréninkové centrum Juventusu. Cristiano Ronaldo sice v uplynulých týdnech vyvracel zvěsti o jeho odchodu z Turína, teď je ale podle všeho skutečně na cestě pryč. Vrací se do Premier League, kde v letech 2003 až 2009 zářil v Manchesteru United.

Nyní se chce slavný Portugalec usídlit na vedlejší adrese: Manchester City se po marném nahánění Haryho Kanea snaží získat elitního střelce a Ronaldo je k mání. K dohodě zatím nedošlo, přestupová částka by však údajně měla činit kolem 25 milionů eur. City mohou přihodit i Raheema Sterlinga či Gabriela Jesuse.

Ronaldo má požadovat týdenní gáži ve výši 250 tisíc liber (asi 7,5 milionu korun), což by pro bohatého šampiona Premier League neměl být problém. Otázka je, zda právě stárnoucí Ronaldo může být tím chybějícím dílkem skládačky, vedoucí City k vysněnému triumfu v Lize mistrů. V Juventusu tomu tak nebylo.

„Mám pochyby, že Ronaldo je kompatibilní s trenérskou filozofií Pepa Guardioly. Spíš není. Guardiola chce od svých útočníků větší pohyb, napadání a pomoc defenzivě, což není Cristianova parketa. Dá se ale čekat, že bude dávat hodně gólů, protože pro něj ostatní vytvoří dost šancí,“ řekl pro BBC uznávaný francouzský novinář Julien Laurens.

Sám Ronaldo má ještě rok smlouvu v Juventusu, ale nebylo tajemstvím, že ve „Staré dámě“ není spokojený. Štvala ho hlavně brzká vyřazení v Lize mistrů, v minulé sezoně navíc skončil turínský velkoklub v Serii A až čtvrtý. To jsou výsledky, na které Ronaldo v Realu a předtím v United nebyl zvyklý.