Sedlčanům se povedl vstup do utkání, když dokázaly využít prvního rohový kop a už v 6. minutě se dostaly do vedení, čímž nastartovali velmi napínavou přestřelku. Soupeř totiž dokázal velmi rychle, za pomocí stejné mince odpovědět. „Rakovník rohy umí. Zahrává je velmi dobře a má na to typologicky vhodné hráče. Dva rohy v řadě jsme s vypětím všech sil odvrátili, ale třetí znamenal vyrovnání,“ řekl Šach.

Domácí však dlouho smutnit nemuseli. Ve 20. minutě předvedli parádní kombinaci Němec, Soldát a zakončující Haas, který opět rozbouřil sedlčanské tribuny – 2:1. Rakovník však opět přispěchal s odpovědí, Schwendt využil chyby gólmana Vančáta, kterému vypadl míč a pohodlně srovnal stav na 2:2. To běžela teprve 26. minuta. Do přestávky byly k vidění i další šance, především na hostující straně, ale tentokrát už nepřinesly gólové vyústění. „Šlo o duel velmi vysoké úrovně. Oba celky předváděly dobrý výkon a hra se přelévala z jedné strany na druhou,“ přiblížil dění na hřišti Šach.

I druhý poločas přinesl doslova infarktový průběh. Ovšem střelcům, na rozdíl od úvodu utkání, zvlhl střelecký prach a ve svých příležitostech postupně selhali domácí Kvěch, Repetný, Brotánek a hostující Schwendt. V samotném závěru měl vítězný gól na kopačce Kdolský, ale v samostatném úniku netrefil branku. Drama tak pokračovalo až do penaltového rozstřelu, ve kterém uspěli všichni sedlčanští střelci. Mimo jiné i brankář Vančát, který také jednu střelu kryl a zajistil svému celku druhý bod. „Mužstvo předvedlo určitě lepší výkon než v Soběslavi a dva body si za svůj bojovný výkon zasloužilo. Pochválit je nutné celý tým,“ řekl Ladislav Šach.

Sedlčany – SK Rakovník 3:2 po pen. (2:2). Branky: Soldát, Haas – Kašpárek, Z. Schwendt.
Sedlčany: Vančát – Repetný, Vystyd, Brotánek, Lípa, Kdolský, Kvěch, Dvořák, Soldát, Haas (72. Hofman), Němec.