Domácí museli na úvod přežít nápor hostů v úvodní čtvrthodině. Dřevojan musel vyběhnutím likvidovat šanci osamoceného útočníka Chlumce. Následně sami dvakrát udeřili a hned dvakrát!

Sedlčany udeřily v obou případech z rohových kopů. Nejprve Kdolský našel přesně hlavu Brotánka, ve druhém případě defenziva celku z Berounska sice míč odvrátila, ale pouze k Hanušovi, jehož vysoký míč skončil odrazem od zadní tyče v síti. Aktivita Tatranu pokračovala dál. Jak Haas, tak Sochůrek ale nechali vyniknout gólmana soupeře.

Druhý poločas začal stejně jako ten první, Chlumec se ale tentokrát dočkal snížení zásluhou Šedivého, Dřevojan byl proti němu bez šance. Domácí ale přišli s rychlou a opět dvojnásobnou odpovědí. Sedlčany znovu odskočily díky rohu. Hanušův centr poslal do brány Haas. Poté se prezentoval nádhernou ranou z přímého kopu přes zeď Kdolský a hosté si koledovali o debakl. V závěru zápasu ale přišlo snížení z hlavy stopera Vostárka. Konečnou podobu výsledku do tenisové podoby mohl dát Krůta, avšak s jeho penaltou si gólman poradil.

„Po špatném začátku jsme zápas ovládli. Na soupeře platila jednoduchá hra po stranách hřiště. Bohužel opakovaně se projevují problémy v předfinální a hlavně ve finální části. Gólů v soupeřově bráně mohlo a mělo být mnohem více,“ uvedl sedlčanský web.

„Náš problém byl, že jsme přijeli v jedenácti ještě s jedním nakřáplým. Sedlčany měly lidi na střídání a to se projevilo. Jinak dobré utkání nahoru, příležitosti na obou stranách. Akorát jsme propadli při standardních situacích,“ komentoval trenér Chlumce Zdeněk Staroba.

Sedlčany – Chlumec 5:2 (2:0)

Branky: Haas 2, Brotánek, Hanuš, Kdolský – Šedivý, Vostárek

Sestava Sedlčan: F. Dřevojan – Hrabák, Brotánek., Krotil, M. Krůta – Kdolský, Kouklík, Haas, Hanuš, M. Sirotek – Sochůrek. Střídali: Janoušek, R. Krůta, P. Sirotek.