Úvod utkání přitom žádnému debaklu pro sedlčanské mužstvo nenasvědčoval. Po počátečním oťukávání převzal Tatran otěže zápasu do svých rukou, diktoval tempo hry a vytvořil si spoustu šancí. Jenže naprostou většinu z nich pochytal hořovický brankář Bébr, který nestačil pouze na střelu Němce, jenž ve 28. minutě stanovil poločasový výsledek.. „Bohužel jsme naši převahu nedokázali přetavit ve vyšší vedení, což byla obrovská škoda. Příležitosti jsme měli, ale nedařilo se nám dotlačit míč do sítě. Hořovická obrana, v čele s brankářem, podávala velice obětavý výkon,“ uznal sedlčanský trenér Ladislav Šach.

Na začátku druhé půle to vypadalo, že sedlčanští hráči zůstali ještě v kabině. Hořovicko totiž během dvou minut otočilo skóre na svou stranu. Nejprve Vystyd podcenil souboj s Mojdlem, který nechytatelnou střelou vyrovnal a poté chyboval brankář Glogar, kterému vypadl míč a Mach už neměl problém zamířit do odkryté branky.

Sedlčany se snažily o vyrovnání, ale hráči ve svých šancích opět naráželi na skvělého Bébra, který se v hořovické brance překonával. „Hráčům nelze upřít snahu. Pozitivní bylo že se pokoušeli s výsledkem něco udělat, ale bohužel nám zvlhl střelný prach,“ litoval Šach.

To na druhé straně se dařilo střelcům mnohem více. V 58. minutě se z přímého kopu trefil Doležal a o jedenáct minut mířil přesně Berkovec. „Nejednalo se pouze o chyby brankáře, svůj podíl na inkasovaných brankách měla i obrana,“ konstatoval Ladislav Šach.

Následné snahy sedlčanských hráčů překazilo vyloučení kapitána Brotánka a Hořovicko už si tři body nenechalo vzít. „Do konce soutěže zbývají ještě čtyři kola, ve kterých se pokusíme získat co nejvíce bodů. Stále platí, že máme šanci překonat loňské páté místo, což by byl velký úspěch,“ zakončil své hodnocení sedlčanský trenér Ladislav Šach.

Tatran Sedlčany – Hořovicko 1:4 (1:0). Branky: 28. Němec – 46. Mojdl, 48. Mach, 58. Doležal, 69. Borkovec. ČK: 73. Brotánek.

Tatran Sedlčany: Glogar – Repetný, Vystyd, Brotánek, Lípa – Krůta (76. Hájek), Kdolský, Dvořák (67. Kvěch), Soldát, – Haas (67. Senft), Němec.