Sobotní dopoledne nezastihlo sedlčanské hráče v ideálním rozpoložení. Fotbalisté z Plzně, kteří bojují o záchranu v soutěži, byli mnohem aktivnější a už v ve 14. minutě šli do vedení, poté co Vinkler zakroutil trestný kop za Glogarova záda.

Sedlčany se proti běhavému a důrazně hrajícímu soupeři nedokázaly dlouho prosadit. „Hra domácích dělala našim hráčům problémy, ale náš výkon byl mizerný. Nedařilo se především Dvořákovi od kterého se odvíjí celá naše hra,“ uvedl trenér Ladislav Šach.

Přesto měl v závěru prvního poločasu důvod k radosti. Ve 44. minutě se k přímému kopu postavil Kdolský, ukázal svou velmi dobrou kopací techniku a vyrovnal. „Domácí byli po celý první poločas lepší a nebyli daleko od druhého gólu. My jsme vystřelili jen dvakrát a míč jednou skončil v síti,“ popsal stručně dění na hřišti Šach.

Po změně stran šel výkon sedlčanských fotbalistů nahoru a průběh druhé půle byl jednoznačně v jejich režii. Jenže ve snaze o vstřelení druhé branky postupně selhali Dvořák,Vystyd a Soldát. Domácí zahrozili pouze jednou. V 76. minutě dokonce dopravili míč do sítě, ale jejich branka nemohla být uznána kvůli ofsajdu. Rozhodnout tak mohl tři minuty před koncem Němec, ale jeho střelu vyrazil brankář Pfleger na roh. „Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, ale gól se nám vstřelit nepodařilo,“ zalitoval Šach.

Tatran tak již po několikáté v sezoně musel absolvovat penaltový rozstřel. V něm se prosadili Soldát, Brotánek, Kdolský a Senft, brankář Glogar dva domácí pokusy zneškodnil a Sedlčany tak vydřely alespoň dvoubodové vítězství. „Předvedli jsme asi nejhorší výkon v sezoně, přesto jsme si odvezli dva body, které znamenají, že stále máme šanci hrát, o co nejlepší umístění a překonat loňské páté místo,“ řekl Šach.

Petřín Plzeň – Tatran Sedlčany 1:2 po pen. (1:1). Branky: 14. Vinkler – 44. Kdolský

Tatran Sedlčany: Glogar – Repetný, Vystyd, Brotánek, Hájek – Krůta (82. Sirotek), Kdolský, Dvořák (64. Květ), Soldát – Němec, Haas (74. Senft).